Телерадіомовлення

Новий інформаційний телеканал Euronews Georgia з новітнім технологічним комплексом, збудований в серці Тбілісі в старовинній будівлі, розпочав мовлення на грузинською мовою наприкінці літа 2020 року. Фахівці VisionHOUSE реалізували цей міжнародний проект вчасно, незважаючи на виклики пандемії.

“Ми розробили елегантне рішення, що в рази знизило вартість проекту. При цьому всі стандартизовані вимоги Euronews було виконано бездоганно.”

Практично перед самою інсталяцією авіаперельоти були заборонено та введено жорсткі карантинні заходи. Проект опинився під загрозою зриву.

Але для справжніх професіоналів немає перешкод. Чотири фахівця VisionHOUSE вилетіли чартерним рейсом, суворо дотримувалися усіх вимог обсервації, регулярно доповідали черговому лікареві про стан здоров’я, аж поки нарешті не були допущені до робіт на телеканалі.

“Європейська сторона висунула високі вимоги до обладнання та роботі інфраструктури,” коментує Олександр Селянінов, заступник директора VisionHOUSE. “Ми розробили елегантне рішення, що в рази знизило вартість проекту. При цьому всі стандартизовані вимоги Euronews було виконано бездоганно.”

З віддаленою підтримкою команди VisionHOUSE, Олександр Петішкін, Сергій Сизих, Ілля Гриниченко і Павло Щебликін інсталювали обладнання, тестували, навчали персонал, допомагали в розробці графічних шаблонів, підтримували й супроводжували колектив Euronews Georgia до, під час та ще протягом 10 днів після запуску. Дмитро Бєлік налаштував камери та освітлювальне обладнання в студії телеканалу.

“В проектному бізнесі така турботлива підтримка називається baby-sitting,” ділиться Олександр Селянінов. “І нам, і замовнику було важливо, щоб запуск відбувся бездоганно, на найвищому рівні.”

Ньюзрум, монтаж, ефірна графіка та управління відео стінами реалізовані на базі рішень Avid Technology. Родзинкою проекту стала низка інтеграційних мостів між системами Avid, автоматизованим плейаутом BroadStream Oasys і системами цифрового архіву inMedia. Роботизовані камери, студії, операторське та монтажерское обладнання, апаратні та архів взаємодіють на високому рівні інтеграції, наче гармонійний оркестр.

 

  • В умовах пандемії міжнародний проект під ключ виконаний точно в термін
  • Елегантне рішення чітко відповідає корпоративним стандартам EURONEWS
  • Ньюзрум, монтаж, ефірна графіка і управління відео стіни від Avid Technology
  • Родзинка проекту – інтеграційні мости між Avid, BroadStream Oasys і архівом inMedia.
  • Роботизовані камери, студії, операторське та монтажне обладнання, апаратні і архів взаємодіють на високому рівні інтеграції – як злагоджений оркестр.

Цікавий факт: п’єдестали для студійних камер виготовлені на Тбіліському авіаційному заводі, який випускав штурмовики Су-25.

Тепер в режимі 24/7 грузинською мовою виходять міжнародні, національні та локальні новини під кутом європейської точки зору.

“Це наш перший телеканал в Грузії,” сказав Олександр Селянінов. “Фахівці VisionHOUSE і партнери-виробники підтримували хлопців віддалено, команда Euronews Georgia бездоганно виконувала терміни підготовки приміщень, і незважаючи на обмеження по роботах в стінах пам’ятки архітектури, все впоралися і вклалися в терміни. Назад наші інсталятори поверталися на поромі. ”

“Дуже радий, що телеканал Euronews Georgia розпочав мовлення грузинською. Я безмірно пишаюся тим, як Euronews та команда Silknet і Euronews Georgia працювали разом над тим, щоб запустити телеканал з мовленням 24/7 всього за рік,” зазначив керівник Euronews Майкл Петерс .

“Думаю, це дуже важливо, що в цей складний кризовий час, коли весь світ бореться з пандемією, ми зуміли стримати обіцянку і гарантували своєчасний вихід в ефір Euronews Georgia,” прокоментував глава ради директорів Silknet Георгій Рамішвілі і побажав команді телеканалу всіх можливих успіхів.

“Ми всі об’єдналися в команду досвідчених професіоналів, які поділяють цінності Euronews Georgia – незалежність, незаангажованість, різноманітність поглядів,” сказав директор телеканалу Euronews Georgia Жано Жванія, “і додав, що цей запуск – важлива віха для всієї нації.

“Величезне спасибі Euronews Georgia за довіру і співпрацю, і всій команді VisionHOUSE за ці емоції і результат багатьох днів роботи і багатьох ночей інсталяції,” сказав Микола Залужний, директор VisionHOUSE. “Працьовитість, вміння виконувати зобов’язання, і майстерність об’єднали професіоналів у важкий час, щоб разом зробити цей великий крок вперед.”
Georgia.

screenberry_debates1
screenberry_debates2

Провідний системний інтегратор VisionHOUSE встановив медіа сервер Screenberry для управління екранами в оновленій студії телеканалу UA: Перший, спеціально підготовленої для дебатів кандидатів у президенти на виборах 2019 року.

Система забезпечує ідеальну 4К картинку на 25 екранах Samsung, об’єднаних в 4 відео стіни. Кожна відео стіна отримує з сервера відеосигнал FullHD 50 кадр / сек.

Медіасервер Screenberry використовується для демонстрації відео, інфографіки, статичних зображень і анімації, а також може бути використаний для прямих включень з студійних мовних камер.

Фото Screenberry.com

  • ідеальна 4K картинка на 25 екранах, об“єднаних в 4 відео стіни
  • кожна відео стіна отримує з серверу відеосигнал FullHD 50 кадр/сек
  • Screenberry Media Server — для демонстрації відео, інфографіки, статичних зображень та анімації, а також прямих включень зі студійних камер
BroadStreamSolutions-OASYS_integrated_playout-novy-channel

ПЗ-платформа BroadStream Oasys, розроблена спеціально для мовників більше 25 років тому, заснована на унікальній програмній архітектурі та стандартному апаратному забезпеченні. Ця елегантна й доступна система з багатим та яскравим функціоналом поєднує в собі гнучкість, масштабованість та надійність.

У 2019 ефірна апаратна телеканалу “Новий” була перенесена в одну будівлю з телеканалом СТБ в рамках реалізації стратегії медіа холдингу Starlight Media. Оскільки в 2017 році плейаут СТБ був переведений на інтегровану систему Broadstream Oasys, технічне керівництво прийняло рішення розширити її для забезпечення мовлення “Нового” телеканалу.

Системний інтегратор VisionHOUSE, партнер BroadStream в Україні, забезпечив розробку розширення інтегрованого плейаута Oasys для “Нового” телеканалу, поставку обладнання, впровадження, запуск та навчання співробітників. Договір був підписаний у вересні 2019 року, в листопаді стартувало тестове мовлення вже з новим плейаутом.

Така інтеграція ефірних потужностей медіахолдингу дозволяє  оптимізувати інвестиції медіахолдингу та економити ресурси:

  • співробітники, які пройшли навчання роботі на одній технології, стають взаємозамінними;
  • єдиний простір обслуговує робочий процес трьох телеканалів;
  • обслуговування, модернізація, робота однієї системи замість багатьох забезпечується швидше та ефективніше.

Інтегрований плейаут BroadStream Oasys успішно забезпечує ефірну графіку, видачу в ефір та автоматизацію на багатьох телекомпаніях України.

З 2013 року інтегрований плейаут BroadStream Oasys обрали:

  • медіахолдинги (9 телеканалів “Інтер Медіа Груп”, 3 телеканали Starlight Media Group)
  • новинні телеканали ( “112 Україна”, “НАШ”, NewsOne, ZIK)
  • нішевий телеканал “Надія ТБ”
  • регіональний телеканал “TV5”
  • контент-провайдер “Воля”
  • Film UA
  • 5 канал
  • Парламентський телеканал “РАДА”

ПЗ-платформа BroadStream Oasys, розроблена спеціально для мовників більше 25 років тому, заснована на унікальній програмній архітектурі та стандартному апаратному забезпеченні. Ця елегантна й доступна система з багатим та яскравим функціоналом поєднує в собі гнучкість, масштабованість та надійність.

“Клієнт (ред. – холдинг Starlight Media) користувався інтегрованим плейаутом BroadStream Oasys 3 роки, не розчарувався та замовив розширення системи для “Нового каналу “. Отже, нам є чим пишатися – і рішенням, і нашою роботою,” прокоментував Андрій Мошаров, керівник технічної служби VisionHOUSE та менеджер проекту.

2019

visionlink_zvorotniy_vidlik2 (1)
screenberry_debates2
screenberry_debates1

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Об’єктивне шоу, активні глядачі

Весною 2019 року Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) запустила новаторський формат дебатів між кандидатами в президенти: в студію запрошувались кандидати з приблизно рівноцінними рейтингами, виступи жорстко регламентувалися таймінгом, відповіді одразу ж перевірялися експертами, результати перевірки озвучувалися в студії. Телеглядачі могли віддати свої голоси через сайт або за телефоном. Система VisionLink збирала дані голосування з телефонних дзвінків і сайту, аналізувала та виводила графічно оформлені результати на студійні екрани, в ефірі та на сайті. Всі голоси глядачів, які активно брали участь в найоб’єктивнішому шоу передвиборних перегонів, показали реальну думку аудиторії телеканалу.

«Зворотний відлік» транслювався на телеканалах UA: Перший, UA: Крим, по радіо УР-1, на YouTube та сторінках Суспільного у Facebook. Після президентських перегонів проект продовжив свою роботу на парламентських виборах. Зараз в студію запрошуються новообрані депутати та інші гості, яким експерти і глядачі ставлять питання.

  • голосування глядачів через сайт та за телефонами
  • агрегація та аналіз даних
  • интеграція с системою ефірної графіки
  • моментальный вивід графічно оформлених результатів голосування на студійні екрани, в ефір, на сайт
  • залучення глядачів різних вікових категорій із різних регіонів

Атака ботів

«Щоб відсікти спроби багаторазового голосування з одного номера, система на повторний дзвінок відповідає: «Дякую, ви вже проголосували». Всі наступні дзвінки просто збиваються,» розповідає Віталій Заїкін, менеджер продукту VisionLINK. “Не обійшлося без пригод! Під час дебатів з одним з кандидатів, який був пов’язаний з розвідувальними структурами, ми подолали спробу сфальсифікувати голосування тисячами бот-дзвінків, які мало не обвалили систему. Ми вчасно розібралися і відсіяли фейкові голоси».

Майбутнє об’єктивного суспільного телешоу

«Ми хочемо продовжити співпрацю з Internews, щоб ця програма виходила постійно,» коментує виконавча продюсерка «Зворотного відліку» Катерина Феленюк. “За результатами моніторингу за підтримки Ради Європи “Зворотний відлік” визнано найзбалансованішим ток-шоу серед 10 загальнонаціональних каналів. Ми не прив’язані до якогось олігарха чи політичної сили. В нас були неупереджені експерти, які ставили питання до всіх однаково. Так, у нас є великі конкуренти — комерційні канали, але ж ми відрізняємося своєю чесністю. На нашій стороні неупередженість, незаангажованість, профпридатність експертів, ведучі, які можуть висловлювати свою думку. Ми дуже хотіли залучати глядачів, підключити інтерактив до перегонів, і нам це вдалося”.

Залучення аудиторії до шоу відбувалося в студії, через вебсайт, за телефонами. Для комунікації з аудиторією в студії створені сприятливі умови: глядачі піднімають руки, їм дають можливість поставити питання або висловитися. Під час шоу працює сайт з опитуванням, глядачі можуть голосувати онлайн. Для аудиторії старшого віку, особливо у віддалених регіонах, де з інтернетом непросто, надаються телефонні канали операторів Kyivstar, Vodafone і lifecell.

Це дуже крута штука, коли глядачі можуть впливати на те, що відбувається в студії,” сказала Катерина.

“VisionLink забезпечує двосторонню комунікацію між телеканалом і глядачем,» коментує Віталій Заїкін. «Телебачення змінилося і вже ніколи не буде таким, як раніше. Зростає цифрова аудиторія, молодь бажає дивитися відео на мобільних пристроях або на комп’ютері, а старше покоління не поспішає залишати улюблені телевізори. І ті, й інші хочуть впливати! Добре, що є такі шоу, які залучають глядачів різного віку до участі. Дякуємо НСТУ за довіру, захоплюємося успіхами «Зворотного відліку» та бажаємо команді НСТУ нових яскравих перемог!»

Пов’язаний проект: Студійна інсталяція VisionHOUSE для президентських дебатів

 

Технологія Dante дала можливість з’єднати всі звукові сигнали телеканалу NewsOne: мікрофонів, всіх джерел на знімальному майданчику, зовнішні звуки, що проходять через відеоматрицю SDI та матрицю зв’язку з картою Dante. Всі налаштування, роутинг та контроль сигналів здійснюються з одного робочого місця. Більш того, керувати всім цим «оркестром» можна навіть за допомогою планшета, який «бачить» усі Dante-пристрої у Wi Fi мережі.

На початку 2019 року NewsOne – один з провідних інформаційних телеканалів України – поповнив свій технічний парк пультом Yamaha CL 5 із підтримкою аудіо протоколу Dante, який стрімко набирає популярність. Пульт Yamaha CL5 був вперше використаний для роботи в прямому ефірі.

Технологія Dante дала можливість з’єднати всі звукові сигнали телеканалу NewsOne: мікрофонів, всіх джерел на знімальному майданчику, зовнішні звуки, що проходять через відеоматрицю SDI та матрицю зв’язку з картою Dante. Всі налаштування, роутинг та контроль сигналів здійснюються з одного робочого місця. Більш того, керувати всім цим «оркестром» можна навіть за допомогою планшета, який «бачить» усі Dante-пристрої у Wi Fi мережі.

Завдання

Технічні керівники NewsOne звернулися до системного інтегратора VisionHOUSE із запитом на комплексне аудіо рішення, в якому потрібно було зв’язати в єдине ціле аудіо та відео тракти плюс матрицю зв’язку, при цьому усунути обмеження старих звукових пультів по налаштуванню тракту та прискорити сам процес налаштування.

Головним завданням було замінити 3 аудіо пульти з обмеженими можливостями на один повнофункціональний пульт із протоколом Dante для одночасної роботи з 72+ джерелами монофонічного звуку та з можливістю роботи на відстанях від 100 м до 10 км, якщо знімальна локація знаходиться на відстані до 10 км від апаратно-студійного блоку телеканалу NewsOne.
На сьогоднішній день більше 400 виробників випускають близько 2000 пристроїв на базі Dante. Їх кількість постійно зростає, значно випереджаючи інші аудіо інтерфейси. Інтегратор запропонував кілька варіантів рішень в різних бюджетах та конфігураціях.  В результаті переговорів та обговорень NewsOne зупинився на пропозиції VisionHOUSE з пультом Yamaha CL5. Необхідні замовнику функції та швидкість налаштувань закладені в протоколі Dante, а його застосування в пульті Yamaha CL5 зробили даний пульт привабливим і з точки зору бюджету.

  • управління всіма звуковими сигналами на телеканалі з одного робочого місця (+ можливість керування з

  • величезний банк ефектів та можливостей обробки звуку

  • багатий функціонал

  • розумний бюджет

  • масштабованість

Рішення

Пульт Yamaha CL5 розроблений із застосуванням новітніх технологій на базі величезного досвіду виробника. Звукорежисери особливо цінують в CL5 великий банк ефектів, який завжди під рукою, великий потенціал комутаційних можливостей та високу надійність. Пульт дозволяє зберігати та завантажувати складні пресети для кожного проекту окремо, а функція «автофейдер» Dan Dugan допомагає звукорежисеру «не забути ввести» в програму репліку гостя або ведучого. Дуже корисна можливість під час багатогодинних марафонів: недоліки роботи із аудіо зводяться до мінімуму.

Новий пульт відкрив можливості для використання радіосистем із протоколом Dante Shure ULXD4QE, які абсолютно не повинні бути прив’язані до стейчбоксів, та можуть з’єднуватися з пультом по мережі Ethernet-Dante в будь-якій точці.

«Про переваги цього рішення можна говорити довго,» коментує В’ячеслав Поліщук, менеджер проектів VisionHOUSE. «Надійність, необмежені ресурси, масштабованість системи, перехід до реального використання IP в Broadcast мовленні… Це крок в майбутнє, в ногу із сучасними технологіями.»

Рішення на базі протоколу Dante запропоноване завдяки надійності, малої затримки на проходження і обробку звуку (від 150мсек до 1мСек), багатого функціоналу та легкості в змінах налаштувань. Dante дає 100% гарантію з’єднання між будь-якими двома Dante пристроями.

Як і було потрібно замовнику, система забезпечує роботу 72+ джерел звуку, має прямий доступ до 32-х моторизованих фейдерів, кількох шарів фейдерів та працювати з джерелами звуку на відстанях від 100 м до 10 км.
Фінальна домовленість була досягнута в кінці січня, поставка проведена в короткі терміни. Вже на початку лютого все обладнання було поставлено на NewsOne.

Для навчання по роботі з Yamaha CL5 досвідченим звукорежисерам NewsOne було досить одноденного курсу.

“Завдяки технології Dante робота інженерів NewsOne змінилася на краще,” розповідає В’ячеслав Непочатих, головний інженер телеканалу NewsOne. “По-перше, вона дала нам швидкість та зручність: більше ніякої пайки аудіо-конекторів ночами, замість цього – прості маніпуляції мишею в програмі Dante Controller. Завдання, рішення яких раніше займало цілу ніч та вимагало пайки і прокладки десятка кабелів, тепер виконуються за 20 хвилин, не відходячи від комп’ютера. Ми навіть можемо працювати віддалено.
По-друге, у нас з’явилося більше можливостей із меншою кількістю обладнання та за менші кошти. Ми отримали мережу з величезною кількістю звукових каналів, позбулися необхідності в аудіо-дистриб’юторах, пач-панелях, поступово позбавляємося від стейджбоксов, разом з підключеною до мережі відео-матрицею відходимо від використання окремих ембеддерів та де-ембеддерів.
Також ми отримали широкі можливості для резервування обладнання: технологія Dante підтримує гарячу заміну апаратури з моментальним відновленням всіх налаштувань та маршрутизації, адже інформація про поточні комутації зберігається на кожному пристрої в мережі; а завантаження пресету в програмі Dante Controller займає всього пару хвилин.
Інтеграція із системою службового зв’язку заслуговує окремої уваги. Все, що нам потрібно із передпідготовки – це протяжка Ethernet кабелів до панелей службового зв’язку та до Dante комутаторів. Інсталяцію провели за одну ніч силами трьох людей. Задіяли більше 30 портів матриці службового зв’язку через мережу Dante, “обв’язавши” входи та виходи пульту Yamaha CL5. Більша частина ночі була витрачена на перевірку оновленого аудіо тракту. “

“Дякуємо компанії VisionHOUSE за допомогу в підборі обладнання, розумні інженерні рішення, швидкі поставки та своєчасне вирішення спірних питань.”

Сергій Скрипченко Технічний директор NewsOne

Одна ніч для переходу на нову технологію

NewsOne – новинний телеканал, мовлення відбувається безперервно, з 07:00 до 24:00. Без демонтажу старого обладнання в тестовому режимі було зібрано пульт та кілька пристроїв для тренінгів звукорежисерам.

Через короткий час системне рішення з пультом Yamaha CL5 відмінно показало себе на добовому телемарафоні, без єдиної технічної проблеми і без помилок з боку персоналу.

«Перейти на новий звуковий тракт непомітно для глядачів, при інтенсивному режимі роботи було непросто, але ми впоралися за одну ніч,» розповідає В’ячеслав Поліщук. «Інженери NewsOne та VisionHOUSE провели навчання звукорежисерів роботі з новою консоллю Yamaha CL5, виконували підготовчі роботи протягом двох тижнів, а потім за одну ніч позбулися від безлічі аналогових пристроїв та сотень метрів мікрофонних кабелів, таким чином повністю ліквідувавши старий аудіо тракт. Зібрали новий аудіо тракт, налагодили необхідну маршрутизацію сигналів в мережі Dante, перевірили нову систему та вранці вийшли в ефір.

Це була друга інсталяція аудіо пульта, що працює по протоколу Dante на телебаченні в Києві. Припускаю, що і в Україні*. Телемарафон показав, що новий пульт пройшов тест-драйв на відмінно.»

“Із системою Yamaha CL5 ми нарешті отримали те, чого давно прагнули: надійний, великий та зручний звуковий пульт, який повноцінно закрив всі потреби наших звукорежисерів. У перехідний період він дозволив нам повноцінно поєднати частини старого аналогового та нового цифрового трактів,” прокоментував Сергій Скрипченко, технічний директор телеканалу NewsOne. “Дякуємо компанії VisionHOUSE за допомогу в підборі обладнання, грамотні інженерні рішення, швидкі поставки та своєчасне вирішення спірних питань.”

2019

*Перша інсталяція пульту SSL T-S300 із технологією Dante була здійснена на ПТС телеканалу “Інтер” силами співробітників VisionHOUSE.

Наприкінці зими 2019 року системний інтегратор VisionHOUSE отримав запит від телеканалу “Інтер” надати пропозицію на модернізацію відео та аудіо пультів для ПТС-2 медіа холдингу. Запропонований інтегратором VisionHOUSE функціонал рішень на SSL TS300 і Carbonite Black Plus значно перевищив побажання замовника. Все обладнання було успішно встановлено на ПТС2 в короткий термін.

Апгрейд аудіо мікшера

“Телеканалу “Інтер” був потрібен новий звуковий мікшер із конкурентними перевагами, тож ми запропонували цифровий пульт SSL TS300, який працює з іноваційним протоколом DANTE,” коментує В’ячеслав Поліщук, менеджер проекту VisionHOUSE. “Це було ризиковане рішення, оскільки пульти мовного класу від цього виробника були раніше представлені на ринку України. Вони ще не встигли показати себе в роботі. Але ми пішли на ризик, розуміючи, що рівень якості та технічних можливостей консолі SSL TS300 значно перевищує можливості конкурентних рішень.”

На додаток до пульта SSL TS300 пропозиція VisionHOUSE включала компоненти третіх виробників задля повної відповідності ТЗ та мінімізації вартості проекту. Дане рішення надає доступ по протоколу DANTE 1024 каналам звуку на вхід та 1024 каналам на вихід, дозволяє прийняти та віддати сигнали усередині ПТС: 64 звуку аналога, 3 незалежних MADI потоків по 64 каналам (туди / назад), 4 AES-3 ( in) та 4 AES (out), необхідні для роботи з коментаторськими пультами виробництва Glensound.

  • крок в майбутнє та більше свободи з протоколом Dante
  • Бестселер Ross Video Carbonite Black Plus з графічною системою XPression LiveCG
  • довічний безкоштовний апгрейд ПЗ для аудіо та відео мікшерів
  • оперативна поставка, інсталяція та запуск

Також було запропоновано 2 великих стейджбокса на 32 входи та 24 виходи та 1 маленький стейджбокс на 8 входів та 8 виходів. Усі стейджбокси можуть працювати на відстані до 1000 м, з’єднуючись із ПТС гібридним кабелем стандарту SMPTE 311 та отримуючи при цьому живлення від UPS всередині ПТС. Стейджбокси можуть живитися не тільки від ПТС, але і від звичайної місцевої мережі 220В прямо на знімальному майданчику, якщо дистанція між ПТС та стейджбоксами буде перевищувати 1000 м.

Переваги цифрового аудіо мікшера TS300 від Solid State Logic

  • Висока якість звуку завдяки застосуванню 64-бітної операційної системи з плаваючою комою, RTOS (Real-time operating system)
  • Мінімальні затримки при проходженні сигналу
  • Великий банк обробок звуку, який постійно збільшується
  • Delays
  • Dynamics
  • EQ
  • Revers
  • De-noiser
  • Enhanser
  • Auto Mixer
  • інструменти вимірювання рівня гучності (в т.ч. стандарт EBU R128)

Всі ці та інші переваги роблять консоль самодостатньою як в обробці звуку, так і в оцінці його параметрів.

Усі наступні апгрейди / доповнення банку обробок для пультів SSL безкоштовні.

У комплект рішення SSL мовного рівня входять основний та резервний системні модулі System T25 та власне консоль S300.

System T25 (Engine) надає можливість розширення до 3072х3072 каналів звуку шляхом додавання додаткових Dante карт. Консоль S300 має дві великих рівноцінних тачскрін-панелі, 4 банки по 15 шарів, кожен з яких складається з 32 + 1 фейдеров прямого доступу. Внутрішня автоматизація пульту розширила творче поле роботи звукорежисерів ПТС, адже багато можливостей були раніше недоступні на аналоговій консолі.

Габарити консолі S300 вписалися в звуковий відсік ПТС. У завдання апгрейда ПТС також входила установка консолі, заміна стільниці звукового відсіку плюс супутні механічні та зварювальні роботи та встановлення на борт нових гібридних конекторів для стейджбоксов.

В кінці червня старе звукове обладнання було демонтовано, а в середині липня були завершені монтаж нового обладнання, його інтеграція та навчання персоналу.

 

Після апгрейду робочий простір розширився та став більш комфортним для праці.

Модернізація відео мікшера

На ПТС-2 потребував заміни старий пульт Grass Valley Korona, який вийшов із ладу та був не здатен виконувати завдання ПТС2. Інтегратор VisionHOUSE запропонував систему Ross Carbonite Black Plus, яка підтримує всі необхідні формати, оснащена потрібними функціями, вписувалася в габарити та надає додатковий функціонал: графічну систему XPression LiveGC в подарунок та довічні апгрейди ПЗ відеомікшера.

Ross Carbonite Black Plus підтримує

  • всі формати для 36-ти входів, UHD / 4K, 1080p, 1080i, 720p, 576i на кожній лінійці.
  • 36 входів і 25 виходів 2МЕ з можливістю апгрейда до 3МЕ,
  • 5 (4 + 1) Keyers на 1 М / Е плюс функція MiniME, яка дозволяє сформувати на пульті з 2МЕ до 18-ти КЕЕР в MiniME режимі (базова функція).
  • два Chroma Keys на 1 М / Е
  • два 2D DVE канали на ME (разом чотири  DVE на 2ME)
  • внутрішній кліпстор: 4 канали ємністю 8Gb.

Carbonite Black Plus має можливість працювати з Fill Key одночасно, можливе завантаження з зовнішніх носіїв у потрібних форматах. Також можлива конвертація Down / Cross Conversion на 12-ти вихідних AUX сигналах – це базова функція.

Carbonite Black Plus забезпечує корекцію RGB / YUV по всім 36-ти входам та 12-ти виходам. Консоль 2МЕ оснащена двома повноцінними МE лінійками з 24-ма кнопками прямого доступу, банком макросів на 96 кнопок та кольоровою мнемонікою підсвічування.

Панель вдало “вписалася” в стільницю ПТС Замовника, що було важливо через обмежені габарити режисерського відсіку.

Carbonite Black Plus має можливість управління налаштуваннями мікшера як з панелей управління, так і з зовнішнього ПК: використовуючи безкоштовну програму Ross DashBoard, можна управляти всіма наявними в ПТС пристроями Ross Video та платами інших виробників (більше 80-ти) для установки у фрейми OpenGear.

Кошик пульту та консолі мають резервні блоки живлення з підтримкою режиму “гаряча заміна”.

Виробник надав додаткові бонуси: покупцям пультів Carbonite Ross Video дарує ПО титрування Ross XPression LiveCG (економія 2600 USD), який дає можливість накладати на відео повноцінну 2D графіку. Комп’ютер із LiveCG з’єднується з корзиною через IP та керується з консолі пульта.

І ще одна з головних переваг рішення VisionHOUSE: компанія Ross Video гарантує довічний безкоштовний апгрейд ПЗ на всі продані світчери.

Поставка Ross Carbonite Black Plus була здійснена менше, ніж за місяць. Демонтаж старого та монтаж нового обладнання зайняв 5 днів, в тому числі і заміна старих моніторів на 47-дюймові РК панелі, які дозволили збільшити кількість моніторних вікон з 18-ти до 32-х.

Після апгрейда розширився простір від камерного інженера до моніторного поля, що забезпечило більш комфортні умови роботи.

2019

Ross Video гарантує довічний безкоштовний апгрейд ПЗ на всі продані відеомікшери.

visionlink-priamy-tv-app-poll
visionlink-priamy-tv-app-vote
visionlink-priamy-tv-app

VisionLINK помогает зрителям телеканала «Прямий» становиться участниками ток-шоу, не выходя из дома

VisionLINK допомагає глядачам телеканалу «Прямий» стати учасниками ток-шоу, не виходячи з дому. У листопаді 2018 року телеканал «Прямий» запропонував аудиторії абсолютно новий досвід споживання контенту, пропонуючи з пасивного перегляду перейти до активної участі в мовному процесі. Мостом до інтерактивного мовлення «Прямого» стала платформа VisionLINK.

У продюсерів телеканалу була ідея дати можливість висловити свою точку зору кожному глядачеві, де б він не знаходився. Постало завдання розробити мобільний додаток для iOS і Android з показом прямого ефіру, глобальним доступом та гнучкими можливостями голосування. Мобільний додаток «Прямий TV» повинен задавати інтерактивні графічні запитання, пропонувати голосування, показувати важливі інформаційні повідомлення, а також додатково монетизувати існуючий контент. Окрім того, потрібно було реалізувати в новозбудованій студії телеканалу систему голосування на планшетах для гостей і глядачів, а також підключити голосування по телефону.

В результаті була створена платформа альтернативного мовлення, яка вийшла за межі можливостей класичного телебачення.

  • мобільний додаток для iOS та Android з показом прямого ефіру та глобальним доступом
  • голосування з планшетів у студії, з додатку «Прямий TV», по телефону
  • вивід інформаційних повідомлень
  • push повідомлення
  • більше 10 000 учасників голосування щоденно, близько 50 000 в дні важливих подій
  • щоденне зростання цифрової аудиторії

Більше, ніж телебачення

«Реалізація не була простою, як це часто буває з новаціями,» коментує Віталій Заїкін, продакт менеджер VisionLINK. «Адже це перше, унікальне рішення подібного роду на нашому ринку. Після запуску продюсери запитували: “А так можна було? Це ж геніально! “Це дуже приємно чути.»

Платформа VisionLINK інтегрована з системою телефонного голосування, щоб телеканал міг спілкуватися з телеглядачами старшого віку, а нове покоління цифрової аудиторії залучається через мобільний додаток. Інтеграція з системою ефірної графіки телеканалу дозволяє моментально виводити результати голосування в ефір та в додаток. Push-повідомлення сповіщають користувачів про важливі новини часто раніше телевізійних новин.

Під час презентації додатку «Прямий TV» ведучий телеканалу Матвій Ганапольський сказав:

«Якби взяти такий момент, коли депутати у Верховній Раді голосують за прийняття якогось законопроекту. Мені, чесно кажучи, завжди було цікаво, як би проголосувала вся країна, сидячи перед своїми телевізорами, розуміючи важливість цього законопроекту, погодилася б вона з думкою депутатів чи ні. І уявіть, що тепер, завдяки цій програмі “Прямий TV”, ви можете, сидячи вдома, разом з депутатами проголосувати за той чи інший законопроект. І тоді ми вже зрозуміємо: ми проголосували усією країною так само, як вони, чи ні. І тоді тут виникає зовсім інше ставлення до цього додатка. Ми отримуємо глобальний зріз всієї нашої країни, наших думок.»

Рішення активно використовується в студійній частині та для інтерактиву в мобільних додатках. Гості студії щодня голосують на студійних планшетах iPad, а телеглядачі – по телефону та через додаток Прямий TV на своїх мобільних пристроях.

«Наша цифрова аудиторія зростає: кількість користувачів, що встановлюють наш додаток, збільшується з кожним днем», коментує Артем Жилін, технічний директор телеканалу «Прямий». «Щодня в голосуванні беруть участь близько 10 000 глядачів, в дні важливих подій ми реєструємо до 50 000 учасників голосування. Департамент сервісної підтримки VisionLINK оперативно реагує на звернення, вирішує всі виникаючі питання. Як партнер та підтримуюча сторона, VisionLINK працює добре, нарікань немає.»

“Ми створили платформу, яка охоплює всі вікові аудиторії. Це і люди старшого покоління, які люблять класичне телебачення, і сучасні глядачі, у яких немає часу на телевізор, і вони дивляться телебачення на ходу, і молоді люди, які користуються тільки інтернетом – аудиторія майбутнього», розповідає Віталій. Додаток «Прямий TV» використовується в США, в Канаді, в Європі, що підтверджує концепцію продукту – виходити за рамки традиційного мовлення. Дякуємо керівництву телеканалу за довіру та спільну технологічну творчість!”

 

2018

zik_asb660
zik-2
zik-11

Системный інтегратор VisionHOUSE завершив багатоетапний проект технологічного комплексу «під ключ» для телеканалу ZIK (2015 – 2017 рр). Сучасний комплекс, призначений для виробництва та мовлення новин, програм та іншої медіа продукції, впроваджено в історичній будівлі Києва, реалізована інтеграція віддалених локацій.

VisionHOUSE забезпечив розробку проекту, поставку обладнання, пусконалагодження, навчання персоналу та введення в експлуатацію всього технологічного комплексу.

Телеканал ZIK вперше вийшов в ефір у 2010 році з проектами власного виробництва, з 2014 року почав перехід на загальнонаціональний рівень, розширивши спектр авторських проектів до двадцяти, більшість яких працюють в жанрі журналістського розслідування. Проекти телеканалу виходять зі студій ZIK-Львів та ZIK-Київ, яка була відкрита в травні 2014 року. На початку жовтня 2016 офіційно представлена нова центральна студія ZIKа в столичному Міжнародному центрі культури і мистецтв «Жовтневий палац».

“Медіа комплекс ZIK працює як єдине ціле, весь робочий процес організований сучасними IP-рішеннями”

Телеканал ZIK вперше вийшов в ефір у 2010 році з проектами власного виробництва, з 2014 року почав перехід на загальнонаціональний рівень, розширивши спектр авторських проектів до двадцяти, більшість яких працюють в жанрі журналістського розслідування. Проекти телеканалу виходять зі студій ZIK-Львів і ZIK-Київ, яка була відкрита в травні 2014 року. На початку жовтня 2016 офіційно представлена нова центральна студія ZIKа в столичному Міжнародному центрі культури і мистецтв «Жовтневий палац».

Проблематика

«Робота з історичним пам’ятником архітектури виявилась серйозним завданням, в черговий раз вимагаючи від нас нестандартного рішення, – зазначив Юрій Брушко, керівник департаменту проектування VisionHOUSE. – У «Жовтневому палаці» розміщення технологічних апаратних комплексу в уже існуючих приміщеннях з певними вимогами означає неможливість зміни конструкції стін, перегородок, перекриттів та реалізації оптимальних кабельних каналів. Було потрібно виконати більш ніж непрості умови збереження незмінності зовнішнього вигляду будівлі, основних конструкцій, комунікацій тощо».

Також, на всіх рівнях медіа виробництва було потрібно інтегрувати роботу студій та АСБ в різних містах.

Рішення

«Ми задоволені результатом: медіа комплекс ZIK працює як єдине ціле, весь робочий процес організований сучасними IP-рішеннями. Дистанційні локації (в Києві та у Львові) тісно пов’язані між собою у виробництві, реалізовано пряму взаємодію між усіма точками присутності телеканалу. Технологічний комплекс виводить телеканал на новий рівень сучасного телевиробництва. Ньюзрум від світового лідера надає нових потужностей виробництву новин», сказав Вадим Зак, заступник генерального директора медіахолдингу ZIK.

Особливості проекту:

  • Робота в історичній будівлі
  • Інтеграція віддалених локацій
  • IP системи
  • стільниковий бондинг для прямих включень
  • сучасний ньюзрум
  • централізоване керування
  • інтегрований плейаут
  • LED освітлення в студії
  • роботизовані камери

Технічні подробиці

«Створення інформаційних телеканалів – одна з ключових компетенцій VisionHOUSE, — сказав Микола Залужний, директор VisionHOUSE. – Ми маємо великий досвід у сфері проектування та впровадження технологічних інфраструктур для інформаційного телебачення, наприклад, комплекс виробництва новин для Національної телекомпанії України, ТРК “Україна”, “112 Україна”, NewsONE, запорізький телеканал ТВ5 тощо.

Ми реалізуємо принципи централізованого керування та щільної інтеграції усих компонентів для прискорення виробництва та мовлення інформаційних продуктів. Кожен проект – це унікальный комплекс, створений в результаті синергійної роботи замовника та інтегратора.

Дякуємо телеканалу ZIK за співпрацю та сумісну інженерну творчість».

Позастудійні зйомки

Жоден телеканал сьогодні не обходиться без літаючих помічників, і ZIK – не виняток. Для аерозйомки ZIK використовує професійний квадрокоптер DJI Phantom Inspire. До телевізійних журналістських комплектів для виїзних зйомок входять камери Sony PXW-X160, репортерські прилади освітлення від Comer та всі необхідні аксесуари.

Сучасна студія та АСБ

Студія працює в комплексі з іншими АСБ, ПТС, мобільними ТВ-комплектами та ТВ-студіями об’єктів з урахуванням всіх необхідних комунікацій по сигналам, інтеркому, сигналізації, керуванню та локальним мережам
Студійні HD-камери SONY з оптикою Fujinon та професійними фільтрами Tiffen працюють на штативах Miller та з операторським краном Varizoom. Також, в студійному виробництві задіяні PTZ камери SONY та Lumens із можливістю оперативного переміщення між студією та ньюзрумом: передбачені комутаційні бокси з усіма необхідними інтерфейсами підключення – сигналами відео, управління, сигналізації.
Вперше в Україні студійне освітлення реалізоване на базі світлодіодних рішень від Comer із дистанційним управлінням. Студійний павільйон площею 100 кв.м. повністю оснащено студійними інфраструктурними рішеннями – дороги фонів, підвісна рейкова система, пантографи тощо.
studio_light
У серці апаратно-студійного блоку (АСБ) – видеомикшер Ross Video Carbonite Black, світовий лідер середньоцінового сегменту висококласних режисерських пультів. Цифровий мікшерний аудіо пульт Soundcraft, єдиний в своєму класі дозволяє працювати двом інженерам одночасно. Студійна графіка вирішена на базі провідної графічної системи Ross Video XPression, керованої з Відеомікшери по IP: після натискання кнопки “Відеомікшери” на титрувальній станції запускається плейлист сюжетів підготовленої графіки (відео зі звуком). Студійний плейаут – Avid AirSpeed.
Система службового зв’язку організована на базі інтерком рішень від Clear-Com: матриця Eclipse HX-Delta укомплектована 48 інтерфейсними портами, двома двохлінійними телефонними гібридами, двоканальним аналоговим інтерфейсом (partyline). Для зв’язку із віддаленими локаціями задіяні IP-інтерфейси, які також інтегровані з Eclipse HX-Delta. Реалізовано службовий зв’язок між локаціями в Києві («Жовтневий Палац» та вул. Берковецька), ЦКУ та у Львові.
На даний момент завершено інсталяцію чергового етапу проекту: Студії-2 і АСБ-2, збудованих на аналогічних системах для безшовних інтеграції.
«Робота обох студій та АСБ може бути організована в режимі телемостів та незалежно одна від одної, – коментує Максим Костенніков, керівник департаменту системної інтеграції VisionHOUSE. – Можливе спільне використання студійних камер з організацією сигналів світлової сигналізації. Звукові інтерфейси апаратних студій можуть об’єднуватися за допомогою гнучкого та оперативного управління звуковими стейджбоксами. Покриття та робота радіомікрофонів інтегрована з усим комплексом ZIK: Студія-1, Студія-2, коридори, ньюзрум тощо. Впроваджено службовий зв’язок з усіма віддаленими локаціями між різними містами».
Інжест – запис медіа файлів та зовнішніх фідів – в центральній апаратній здійснюється на системах Quadrus, інтегрованих із системами пост-продакшен від Avid. У поточній інсталяції встановлена ще одна система Quadrus-2.
Світовий стандарт ньюзруму
 
Монтажні апаратні оснащені станціями відео монтажу Avid Media Composer та аудіо монтажу Avid ProTools, які інтегровані з ньюзрумом на базі провідної платформи Avid MediaCentral.
Платформа Avid MediaCentral – індустріальний стандарт в світі постпродакшену завдяки потужним багатофункціональним інструментам, що створює єдину централізовано керовану систему з масштабованої архітектурою, яка дозволяє нарощувати кількість робочих місць, станцій нелінійного монтажу, обсяги зберігання і кількість каналів завантаження / розвантаження без переривання процесу виробництва.
Архівна система вирішена на базі ПО InTV NEWS з комп’ютерними робочими місцями архіваріусів. Трафік система InMedia забезпечує централізоване ведення продуктів, щотижневе планування, взаємодія з рекламними агентствами, відтворення і сегментування матеріалів, створення ефірних розкладів і т.п.
Центральна матриця Imagine Communications Platinum VX 144X144 з міцної відмовостійкої архітектурою забезпечує надійну роботу з усіма типами відеосигналів. Маршрутизатор Platinum VX включає новітні технології корекції амплітудно-частотної характеристики і відновлення тактової частоти, постійно забезпечуючи найкращу якість сигналу.
За відтворення, видачу в ефір та оформлення ефіру відповідає інтегрований плейаут з резервуванням від BroadStream Oasys, який відмінно зарекомендував себе в численних інсталяціях VisionHOUSE.
З’єднання зі студією на Берковецькій реалізовано за допомогою прямої оптичної комунікаціями за допомогю технологій від Norwia: здійснюється передача сигналів HD-SDI, IP і службового зв’язку в обох напрямках. Така ж оптична лінія з’єднує ZIK з ЦКУ (Телевежа): сигнал подається в ефір та здійснюється прийом від зовнішніх ліній. Зі Львовом з’єднання здійснюється за допомогою устаткування LiveU (портативні пристрої передачі сигналів по каналах стільникового зв’язку) та за допомогою систем Haivision Makito (потокова передача сигналів по IP).
«Незважаючи на труднощі з розміщення обладнання, виготовлення технологічних меблів індивідуально для всіх робочих місць та їх взаємного розташування, ми з успіхом виконали поставлене замовником завдання, – підсумовує Юрій Брушко. – Все апаратні комплексу розташовані ергономічно для підготовки, створення та видачі в ефір телевізійного продукту».
2017

Багатоетапний проект модернізації інфраструктури одного з найбільших медіахолдингів країни. Проект подібного масштабу і складності реалізовано вперше в Україні.

«Інтер Медіа Груп» ввела в експлуатацію нову багатоканальну ефірну апаратну, в якій реалізовані передові технології мовлення в стандарті HD. Роботи по введенню нового ефірного комплексу в експлуатацію здійснювала технічна дирекція «Інтер Медіа Груп» спільно з системним інтегратором VisionHOUSE.

«Проект подібного масштабу й складності реалізовано в Україні вперше. Системи інтегрованого мовлення BroadStream Oasys – одні з кращих в своєму класі. Вони пропонують унікальний набір функцій, об’єднуючи відразу декілька технологічних блоків медійного робочого процесу. Рішення передбачає технологічний запас для майбутнього розвитку «Інтер Медіа Груп», переходу на нові стандарти і формати мовлення », – зазначив Микола Залужний, директор VisionHOUSE.

“Ми впроваджуємо технічні рішення, котрі використовуються в найкращих телевізійних центрах світу.” 

  • Багатоканальне інтегроване мовлення на платформі нового покоління
  • Технологічний запас для майбутнього розвитку, переходу на нові стандарти й формати мовлення
  • Багаті графічні можливості

Інтегрований комплекс збудований на базі новітньої системи автоматизованого плеайута BroadStream Oasys, комутаційних ефірних матриць Imagine Communications Platinum VX.

«Ми впроваджуємо технічні рішення, які використовуються в кращих телевізійних центрах світу. Мовний комплекс створений таким чином, що дозволить досить швидко здійснити перехід на мовлення в стандарт HD, якість зображення в якому в кілька разів вище, ніж в нинішньому стандарті SD. Також нова ефірна апаратна має великі можливості графічного оформлення ефіру», – пояснив технічний директор «Інтер Медіа Груп» Денис Шелухін.

Виробництво більшої частини програм телеканалів «Інтер Медіа Груп» вже більше двох років здійснюється в стандарті HD. В рамках підготовки до переходу на мовлення у форматі 16: 9 і надалі – на стандарт HD в жовтні 2016 року було придбано 17 студійних HD-камер Hitachi – одного з провідних новаторів світу в сфері виробництва професійного телевізійного обладнання. Для компанії Hitachi постачання професійних HDTV-камер для «Інтер Медіа Груп» стала першим контрактом для такого класу обладнання на телевізійному ринку України.

«Hitachi успішно розробляє телевізійні технології преміум-класу для широкого спектру клієнтів. Компанія уважно прислухається до вимог користувачів сьогодні і допомагає правильно вибудувати шлях до переходу на технології завтрашнього дня», – зазначив Кемаль Юлмаз, генеральний директор Hitachi Kokusai, Туреччина.

Камери Hitachi Z-HD6000 відмінно показали себе в спортивних трансляціях, на музичних концертах та інших подіях. Рішення поєднує чудовий сенсор та передові технології обробки зображення, високу продуктивність в роботі за різних умов освітлення – при використанні світлодіодних приладів, прямого сонячного світла та в сильну хмарність.

2017

Для прискорення та оптимізації виробничих процесів Star Media обраний потужний пост-продакшен комплекс на базі перевірених Голлівудом та іншими провідними кіностудіями технологічних рішень компанії Avid, які використовувалися в створенні великої кількості оскароносних фільмів.

Новий пост-продакшен комплекс Star Media включає в себе 5 оновлених відеомонтажних систем Avid Media Composer на базі комп’ютерів Macintosh, 5 станцій Avid Pro Tools для монтажу звуку, 5 комплектів Avid Pro Tools HD Native HDI / O, звукові пульти Digidesign С24, систему зберігання даних зі спільним доступом ISIS 5000 на двох шасі (по 32 Тб) та систему управління контентом Avid Interplay PAM.

Avid пропонує найбільш комплексне рішення для повного пост-виробничого технологічного циклу.

  • “По-перше, системи звукового монтажу Avid Pro Tools тісно інтегровані з відеомонтажна системами Avid Media Composer. Ми повністю перейшли на виробництво звуку на станціях Pro Tools, які працюють в п’яти звукових апаратних, та дуже задоволені.
  • По-друге, система Avid ISIS 5000 вирішує завдання інтегрованої роботи з відео та аудіо матеріалами.
  • По-третє, система Avid Interplay допомагає систематизувати роботу з величезною кількістю / об’ємом контенту, з яким ми працюємо щодня.”

Коментує Павло Туринін, керівник пост-виробництва Star Media:

“Основними факторами вибору рішення є зручність та швидкість виконання робіт за допомогою даного програмно-апаратного комплексу. Avid пропонує найбільш комплексне рішення для повного пост-виробничого технологічного циклу. По-перше, системи звукового монтажу Avid Pro Tools тісно інтегровані з відеомонтажними системами Avid Media Composer. Ми повністю перейшли на виробництво звуку на станціях Pro Tools, які працюють в п’яти звукових апаратних, і дуже задоволені. По-друге, система Avid ISIS 5000 вирішує завдання інтегрованої роботи з відео та аудіо матеріалами. По-третє, система Avid Interplay допомагає систематизувати роботу з величезною кількістю контенту, з яким ми працюємо щодня.

З огляду на той факт, що монтажні системи Final Cut не розвиваються, ми вирішили звернутися до систем Avid. Це дуже хороше рішення для тих завдань, які ми виконуємо. Є різного роду завдання, не можна говорити, що один продукт кращий за інший, кожен розрахований на свою групу користувачів. З Final Cut добре працювати в проектах до двох серій. А з великими проектами вище двох серій однозначно зручніше працювати на Avid. Один із прикладів останніх проектів – десятисерійний серіал «Анна Герман», монтаж якого ми повністю вели в програмі Avid Media Composer.

З цим фільмом пов’язана цікава історія. Режисер монтажу, якого ми запросили для роботи над цим проектом, в минулому мав досвід роботи в Avid, проте останнім часом працював, використовуючи програмний продукт Final Cut Pro, а матеріал вже був оцифрований і підготовлений для роботи в системі Avid Media Composer, тому режисерові довелося заново вивчати все практично «з нуля». В кінцевому підсумку, по завершенню проекту він сказав, що якби монтував цей серіал в Final Cut, монтаж б тривав на дві-три тижні довше. А швидкість в нашій роботі – ключовий фактор “.