ТОП з категорії Телерадіомовлення

Новий інформаційний телеканал Euronews Georgia з новітнім технологічним комплексом, збудований в серці Тбілісі в старовинній будівлі, розпочав мовлення на грузинською мовою наприкінці літа 2020 року. Фахівці VisionHOUSE реалізували цей міжнародний проект вчасно, незважаючи на виклики пандемії.

“Ми розробили елегантне рішення, що в рази знизило вартість проекту. При цьому всі стандартизовані вимоги Euronews було виконано бездоганно.”

Практично перед самою інсталяцією авіаперельоти були заборонено та введено жорсткі карантинні заходи. Проект опинився під загрозою зриву.

Але для справжніх професіоналів немає перешкод. Чотири фахівця VisionHOUSE вилетіли чартерним рейсом, суворо дотримувалися усіх вимог обсервації, регулярно доповідали черговому лікареві про стан здоров’я, аж поки нарешті не були допущені до робіт на телеканалі.

“Європейська сторона висунула високі вимоги до обладнання та роботі інфраструктури,” коментує Олександр Селянінов, заступник директора VisionHOUSE. “Ми розробили елегантне рішення, що в рази знизило вартість проекту. При цьому всі стандартизовані вимоги Euronews було виконано бездоганно.”

З віддаленою підтримкою команди VisionHOUSE, Олександр Петішкін, Сергій Сизих, Ілля Гриниченко і Павло Щебликін інсталювали обладнання, тестували, навчали персонал, допомагали в розробці графічних шаблонів, підтримували й супроводжували колектив Euronews Georgia до, під час та ще протягом 10 днів після запуску. Дмитро Бєлік налаштував камери та освітлювальне обладнання в студії телеканалу.

“В проектному бізнесі така турботлива підтримка називається baby-sitting,” ділиться Олександр Селянінов. “І нам, і замовнику було важливо, щоб запуск відбувся бездоганно, на найвищому рівні.”

Ньюзрум, монтаж, ефірна графіка та управління відео стінами реалізовані на базі рішень Avid Technology. Родзинкою проекту стала низка інтеграційних мостів між системами Avid, автоматизованим плейаутом BroadStream Oasys і системами цифрового архіву inMedia. Роботизовані камери, студії, операторське та монтажерское обладнання, апаратні та архів взаємодіють на високому рівні інтеграції, наче гармонійний оркестр.

 

 • В умовах пандемії міжнародний проект під ключ виконаний точно в термін
 • Елегантне рішення чітко відповідає корпоративним стандартам EURONEWS
 • Ньюзрум, монтаж, ефірна графіка і управління відео стіни від Avid Technology
 • Родзинка проекту – інтеграційні мости між Avid, BroadStream Oasys і архівом inMedia.
 • Роботизовані камери, студії, операторське та монтажне обладнання, апаратні і архів взаємодіють на високому рівні інтеграції – як злагоджений оркестр.

Цікавий факт: п’єдестали для студійних камер виготовлені на Тбіліському авіаційному заводі, який випускав штурмовики Су-25.

Тепер в режимі 24/7 грузинською мовою виходять міжнародні, національні та локальні новини під кутом європейської точки зору.

“Це наш перший телеканал в Грузії,” сказав Олександр Селянінов. “Фахівці VisionHOUSE і партнери-виробники підтримували хлопців віддалено, команда Euronews Georgia бездоганно виконувала терміни підготовки приміщень, і незважаючи на обмеження по роботах в стінах пам’ятки архітектури, все впоралися і вклалися в терміни. Назад наші інсталятори поверталися на поромі. ”

“Дуже радий, що телеканал Euronews Georgia розпочав мовлення грузинською. Я безмірно пишаюся тим, як Euronews та команда Silknet і Euronews Georgia працювали разом над тим, щоб запустити телеканал з мовленням 24/7 всього за рік,” зазначив керівник Euronews Майкл Петерс .

“Думаю, це дуже важливо, що в цей складний кризовий час, коли весь світ бореться з пандемією, ми зуміли стримати обіцянку і гарантували своєчасний вихід в ефір Euronews Georgia,” прокоментував глава ради директорів Silknet Георгій Рамішвілі і побажав команді телеканалу всіх можливих успіхів.

“Ми всі об’єдналися в команду досвідчених професіоналів, які поділяють цінності Euronews Georgia – незалежність, незаангажованість, різноманітність поглядів,” сказав директор телеканалу Euronews Georgia Жано Жванія, “і додав, що цей запуск – важлива віха для всієї нації.

“Величезне спасибі Euronews Georgia за довіру і співпрацю, і всій команді VisionHOUSE за ці емоції і результат багатьох днів роботи і багатьох ночей інсталяції,” сказав Микола Залужний, директор VisionHOUSE. “Працьовитість, вміння виконувати зобов’язання, і майстерність об’єднали професіоналів у важкий час, щоб разом зробити цей великий крок вперед.”
Georgia.

screenberry_debates1
screenberry_debates2

Провідний системний інтегратор VisionHOUSE встановив медіа сервер Screenberry для управління екранами в оновленій студії телеканалу UA: Перший, спеціально підготовленої для дебатів кандидатів у президенти на виборах 2019 року.

Система забезпечує ідеальну 4К картинку на 25 екранах Samsung, об’єднаних в 4 відео стіни. Кожна відео стіна отримує з сервера відеосигнал FullHD 50 кадр / сек.

Медіасервер Screenberry використовується для демонстрації відео, інфографіки, статичних зображень і анімації, а також може бути використаний для прямих включень з студійних мовних камер.

Фото Screenberry.com

 • ідеальна 4K картинка на 25 екранах, об“єднаних в 4 відео стіни
 • кожна відео стіна отримує з серверу відеосигнал FullHD 50 кадр/сек
 • Screenberry Media Server — для демонстрації відео, інфографіки, статичних зображень та анімації, а також прямих включень зі студійних камер

В рамках переходу на стандарт телебачення високої чіткості в 2013 році були модернізовані дві ПТС підрозділу «1 + 1 Продакшн»: ПТС HD-1 та ПТС HD-2. В обох машинах модернізацію здійснював системний інтегратор VisionHOUSE.

Група компаній «1+1 Медіа» – один з найбільших медіа холдингів України. В рамках групи «1+1 Продакшн» відповідає за створення та адаптацію міжнародних форматів різних жанрів для телеканалів групи – реаліті-шоу, талант-шоу, сценарні реаліті, телесеріали, ситкоми, документальні та спортивні програми, оригінальні програми та інформаційні передачі. Продакшн працює не тільки за запитами восьми телеканалів холдингу, але та для зовнішніх клієнтів.

“Дане рішення дозволило нам заощадити на необхідному просторі в ПТС, який завжди обмежений, мати запас на масштабованість та уніфікувати парк необхідних модулів, в тому числі зменшити та ZIP комплект для двох машин. В результаті ми маємо єдиний стандарт в роботі та конфігурації ПТС.”

 • ергономічність
 • масштабованість
 • уніфікація модулів
 • єдиний стандарт в роботі та конфігурації обох ПТС.

HD-1 – полутрейлер довжиною 16,2 м та розширеною шириною 4.25 м, а HD-2 базується на 12-метровому шасі з розширеною шириною 3,5 м. За словами Олексія Марко, керівника відділу закупівель медіа групи 1+1, обидві ПТС призначені для всіх видів медіа виробництва, в тому числі спортивних подій. Обидві машини можуть працювати з 16-тьма камерами.

У галереї обладнання HD-1 працюють п’ять 46-дюймових та два 42-дюймових РК дисплеїв Sony, в HD-2 – вісім 42-дюймових РК дисплеїв Sony. Дисплеї використовуються для моніторингу в режисерському та інженерному відсіках поряд із 17-дюймовими моніторами Sony Trimaster та Konvision. На моніторній стіні працюють мультивьювери Imagine Communications HViewSX Pro. Imagine Communications також є постачальником вимірювального обладнання, цифрових інфраструктурних рішень, синхрокомплекта і HD-матриць. Imagine Communications Navigator використовується в якості ситеми контролю, управління та моніторингу в обох ПТС.

«Ми працюємо в безкасетному оточенні, за винятком касет, які вимагаються для виконання специфікацій УЄФА на їх футбольних матчах, – зазначив Юрій Калиновський, заступник директора з виробництва. – Для роботи з графікою ми використовуємо системи Ross XPression або Orad, в залежності від вимог виробництва. Oбидві ПТС повністю оснащені для покриття спортивних подій в Україні, а комбінація обладнання грамотно підібрана для найрізноманітніших завдань виробництва».

Успішно виконані пуско-налагоджувальні роботи, забезпечена інтеграція з існуючим обладнанням ПТС, проведено навчання технічного персоналу ПТС по конфігурації і роботі з новим обладнанням.

“Замовник поставив перед нами завдання: в рамках модернізації відеотракту ПТС HD-1 і HD-2 замінити в кожній матричний комутатор з можливістю комутації як SDI, так і HD-SDI сигналів, а також забезпечити сучасний та гнучкий відеомоніторинг, – сказав Максим Костенніков, головний інженер VisionHOUSE. – В результаті тендеру наша компанія виграла з пропозицією на базі рішень від Imagine Communications: матричний комутатор Platinum MX 9RU + Magellan RCP, система моніторингу та управління Navigator, мультівьювери HViewSX Pro і ряд інфраструктурних рішень від Imagine Communications, а також рішення openGear від Ross Video, монітори Sony та Konvision.”

“Ми ретельно підходили до вибору HD матриці для наших ПТС й зупинили свій вибір на Harris Broadcast (нині Imagine Communicaitons). Крім цінового фактора, для нас також мали значення технічні можливості виробника. Дане рішення дозволило нам заощадити на необхідному просторі в ПТС, що завжди обмежений, мати запас на масштабованість та уніфікувати парк необхідних модулів, в тому числі зменшити й ZIP комплект для двох машин. В результаті ми маємо єдиний стандарт в роботі та конфігурації ПТС, “- прокоментував Філіп Петренко, технічний директор «1+1 Медіа».

2013