VisionLink

visionlink_zvorotniy_vidlik2 (1)
screenberry_debates2
screenberry_debates1

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Об’єктивне шоу, активні глядачі

Весною 2019 року Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) запустила новаторський формат дебатів між кандидатами в президенти: в студію запрошувались кандидати з приблизно рівноцінними рейтингами, виступи жорстко регламентувалися таймінгом, відповіді одразу ж перевірялися експертами, результати перевірки озвучувалися в студії. Телеглядачі могли віддати свої голоси через сайт або за телефоном. Система VisionLink збирала дані голосування з телефонних дзвінків і сайту, аналізувала та виводила графічно оформлені результати на студійні екрани, в ефірі та на сайті. Всі голоси глядачів, які активно брали участь в найоб’єктивнішому шоу передвиборних перегонів, показали реальну думку аудиторії телеканалу.

«Зворотний відлік» транслювався на телеканалах UA: Перший, UA: Крим, по радіо УР-1, на YouTube та сторінках Суспільного у Facebook. Після президентських перегонів проект продовжив свою роботу на парламентських виборах. Зараз в студію запрошуються новообрані депутати та інші гості, яким експерти і глядачі ставлять питання.

 • голосування глядачів через сайт та за телефонами
 • агрегація та аналіз даних
 • интеграція с системою ефірної графіки
 • моментальный вивід графічно оформлених результатів голосування на студійні екрани, в ефір, на сайт
 • залучення глядачів різних вікових категорій із різних регіонів

Атака ботів

«Щоб відсікти спроби багаторазового голосування з одного номера, система на повторний дзвінок відповідає: «Дякую, ви вже проголосували». Всі наступні дзвінки просто збиваються,» розповідає Віталій Заїкін, менеджер продукту VisionLINK. “Не обійшлося без пригод! Під час дебатів з одним з кандидатів, який був пов’язаний з розвідувальними структурами, ми подолали спробу сфальсифікувати голосування тисячами бот-дзвінків, які мало не обвалили систему. Ми вчасно розібралися і відсіяли фейкові голоси».

Майбутнє об’єктивного суспільного телешоу

«Ми хочемо продовжити співпрацю з Internews, щоб ця програма виходила постійно,» коментує виконавча продюсерка «Зворотного відліку» Катерина Феленюк. “За результатами моніторингу за підтримки Ради Європи “Зворотний відлік” визнано найзбалансованішим ток-шоу серед 10 загальнонаціональних каналів. Ми не прив’язані до якогось олігарха чи політичної сили. В нас були неупереджені експерти, які ставили питання до всіх однаково. Так, у нас є великі конкуренти — комерційні канали, але ж ми відрізняємося своєю чесністю. На нашій стороні неупередженість, незаангажованість, профпридатність експертів, ведучі, які можуть висловлювати свою думку. Ми дуже хотіли залучати глядачів, підключити інтерактив до перегонів, і нам це вдалося”.

Залучення аудиторії до шоу відбувалося в студії, через вебсайт, за телефонами. Для комунікації з аудиторією в студії створені сприятливі умови: глядачі піднімають руки, їм дають можливість поставити питання або висловитися. Під час шоу працює сайт з опитуванням, глядачі можуть голосувати онлайн. Для аудиторії старшого віку, особливо у віддалених регіонах, де з інтернетом непросто, надаються телефонні канали операторів Kyivstar, Vodafone і lifecell.

Це дуже крута штука, коли глядачі можуть впливати на те, що відбувається в студії,” сказала Катерина.

“VisionLink забезпечує двосторонню комунікацію між телеканалом і глядачем,» коментує Віталій Заїкін. «Телебачення змінилося і вже ніколи не буде таким, як раніше. Зростає цифрова аудиторія, молодь бажає дивитися відео на мобільних пристроях або на комп’ютері, а старше покоління не поспішає залишати улюблені телевізори. І ті, й інші хочуть впливати! Добре, що є такі шоу, які залучають глядачів різного віку до участі. Дякуємо НСТУ за довіру, захоплюємося успіхами «Зворотного відліку» та бажаємо команді НСТУ нових яскравих перемог!»

Пов’язаний проект: Студійна інсталяція VisionHOUSE для президентських дебатів

 

visionlink-priamy-tv-app-poll
visionlink-priamy-tv-app-vote
visionlink-priamy-tv-app

VisionLINK помогает зрителям телеканала «Прямий» становиться участниками ток-шоу, не выходя из дома

VisionLINK допомагає глядачам телеканалу «Прямий» стати учасниками ток-шоу, не виходячи з дому. У листопаді 2018 року телеканал «Прямий» запропонував аудиторії абсолютно новий досвід споживання контенту, пропонуючи з пасивного перегляду перейти до активної участі в мовному процесі. Мостом до інтерактивного мовлення «Прямого» стала платформа VisionLINK.

У продюсерів телеканалу була ідея дати можливість висловити свою точку зору кожному глядачеві, де б він не знаходився. Постало завдання розробити мобільний додаток для iOS і Android з показом прямого ефіру, глобальним доступом та гнучкими можливостями голосування. Мобільний додаток «Прямий TV» повинен задавати інтерактивні графічні запитання, пропонувати голосування, показувати важливі інформаційні повідомлення, а також додатково монетизувати існуючий контент. Окрім того, потрібно було реалізувати в новозбудованій студії телеканалу систему голосування на планшетах для гостей і глядачів, а також підключити голосування по телефону.

В результаті була створена платформа альтернативного мовлення, яка вийшла за межі можливостей класичного телебачення.

 • мобільний додаток для iOS та Android з показом прямого ефіру та глобальним доступом
 • голосування з планшетів у студії, з додатку «Прямий TV», по телефону
 • вивід інформаційних повідомлень
 • push повідомлення
 • більше 10 000 учасників голосування щоденно, близько 50 000 в дні важливих подій
 • щоденне зростання цифрової аудиторії

Більше, ніж телебачення

«Реалізація не була простою, як це часто буває з новаціями,» коментує Віталій Заїкін, продакт менеджер VisionLINK. «Адже це перше, унікальне рішення подібного роду на нашому ринку. Після запуску продюсери запитували: “А так можна було? Це ж геніально! “Це дуже приємно чути.»

Платформа VisionLINK інтегрована з системою телефонного голосування, щоб телеканал міг спілкуватися з телеглядачами старшого віку, а нове покоління цифрової аудиторії залучається через мобільний додаток. Інтеграція з системою ефірної графіки телеканалу дозволяє моментально виводити результати голосування в ефір та в додаток. Push-повідомлення сповіщають користувачів про важливі новини часто раніше телевізійних новин.

Під час презентації додатку «Прямий TV» ведучий телеканалу Матвій Ганапольський сказав:

«Якби взяти такий момент, коли депутати у Верховній Раді голосують за прийняття якогось законопроекту. Мені, чесно кажучи, завжди було цікаво, як би проголосувала вся країна, сидячи перед своїми телевізорами, розуміючи важливість цього законопроекту, погодилася б вона з думкою депутатів чи ні. І уявіть, що тепер, завдяки цій програмі “Прямий TV”, ви можете, сидячи вдома, разом з депутатами проголосувати за той чи інший законопроект. І тоді ми вже зрозуміємо: ми проголосували усією країною так само, як вони, чи ні. І тоді тут виникає зовсім інше ставлення до цього додатка. Ми отримуємо глобальний зріз всієї нашої країни, наших думок.»

Рішення активно використовується в студійній частині та для інтерактиву в мобільних додатках. Гості студії щодня голосують на студійних планшетах iPad, а телеглядачі – по телефону та через додаток Прямий TV на своїх мобільних пристроях.

«Наша цифрова аудиторія зростає: кількість користувачів, що встановлюють наш додаток, збільшується з кожним днем», коментує Артем Жилін, технічний директор телеканалу «Прямий». «Щодня в голосуванні беруть участь близько 10 000 глядачів, в дні важливих подій ми реєструємо до 50 000 учасників голосування. Департамент сервісної підтримки VisionLINK оперативно реагує на звернення, вирішує всі виникаючі питання. Як партнер та підтримуюча сторона, VisionLINK працює добре, нарікань немає.»

“Ми створили платформу, яка охоплює всі вікові аудиторії. Це і люди старшого покоління, які люблять класичне телебачення, і сучасні глядачі, у яких немає часу на телевізор, і вони дивляться телебачення на ходу, і молоді люди, які користуються тільки інтернетом – аудиторія майбутнього», розповідає Віталій. Додаток «Прямий TV» використовується в США, в Канаді, в Європі, що підтверджує концепцію продукту – виходити за рамки традиційного мовлення. Дякуємо керівництву телеканалу за довіру та спільну технологічну творчість!”

 

2018