Платформа VisionLink в головній дискусії країни

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Програма Суспільного Мовлення «Зворотний відлік», визнана Радою Європи найзбалансованішим ток-шоу передвиборної гонки, показала в дії нову еру інтерактивного телебачення, де глядач займає активну позицію. Платформа VisionLINK зробила можливим залучення в шоу аудиторій різних вікових груп, з різних регіонів України, через різні канали комунікації.

Об’єктивне шоу, активні глядачі

Весною 2019 року Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) запустила новаторський формат дебатів між кандидатами в президенти: в студію запрошувались кандидати з приблизно рівноцінними рейтингами, виступи жорстко регламентувалися таймінгом, відповіді одразу ж перевірялися експертами, результати перевірки озвучувалися в студії. Телеглядачі могли віддати свої голоси через сайт або за телефоном. Система VisionLink збирала дані голосування з телефонних дзвінків і сайту, аналізувала та виводила графічно оформлені результати на студійні екрани, в ефірі та на сайті. Всі голоси глядачів, які активно брали участь в найоб’єктивнішому шоу передвиборних перегонів, показали реальну думку аудиторії телеканалу.

«Зворотний відлік» транслювався на телеканалах UA: Перший, UA: Крим, по радіо УР-1, на YouTube та сторінках Суспільного у Facebook. Після президентських перегонів проект продовжив свою роботу на парламентських виборах. Зараз в студію запрошуються новообрані депутати та інші гості, яким експерти і глядачі ставлять питання.

  • голосування глядачів через сайт та за телефонами
  • агрегація та аналіз даних
  • интеграція с системою ефірної графіки
  • моментальный вивід графічно оформлених результатів голосування на студійні екрани, в ефір, на сайт
  • залучення глядачів різних вікових категорій із різних регіонів

Атака ботів

«Щоб відсікти спроби багаторазового голосування з одного номера, система на повторний дзвінок відповідає: «Дякую, ви вже проголосували». Всі наступні дзвінки просто збиваються,» розповідає Віталій Заїкін, менеджер продукту VisionLINK. “Не обійшлося без пригод! Під час дебатів з одним з кандидатів, який був пов’язаний з розвідувальними структурами, ми подолали спробу сфальсифікувати голосування тисячами бот-дзвінків, які мало не обвалили систему. Ми вчасно розібралися і відсіяли фейкові голоси».

Майбутнє об’єктивного суспільного телешоу

«Ми хочемо продовжити співпрацю з Internews, щоб ця програма виходила постійно,» коментує виконавча продюсерка «Зворотного відліку» Катерина Феленюк. “За результатами моніторингу за підтримки Ради Європи “Зворотний відлік” визнано найзбалансованішим ток-шоу серед 10 загальнонаціональних каналів. Ми не прив’язані до якогось олігарха чи політичної сили. В нас були неупереджені експерти, які ставили питання до всіх однаково. Так, у нас є великі конкуренти — комерційні канали, але ж ми відрізняємося своєю чесністю. На нашій стороні неупередженість, незаангажованість, профпридатність експертів, ведучі, які можуть висловлювати свою думку. Ми дуже хотіли залучати глядачів, підключити інтерактив до перегонів, і нам це вдалося”.

Залучення аудиторії до шоу відбувалося в студії, через вебсайт, за телефонами. Для комунікації з аудиторією в студії створені сприятливі умови: глядачі піднімають руки, їм дають можливість поставити питання або висловитися. Під час шоу працює сайт з опитуванням, глядачі можуть голосувати онлайн. Для аудиторії старшого віку, особливо у віддалених регіонах, де з інтернетом непросто, надаються телефонні канали операторів Kyivstar, Vodafone і lifecell.

Це дуже крута штука, коли глядачі можуть впливати на те, що відбувається в студії,” сказала Катерина.

“VisionLink забезпечує двосторонню комунікацію між телеканалом і глядачем,» коментує Віталій Заїкін. «Телебачення змінилося і вже ніколи не буде таким, як раніше. Зростає цифрова аудиторія, молодь бажає дивитися відео на мобільних пристроях або на комп’ютері, а старше покоління не поспішає залишати улюблені телевізори. І ті, й інші хочуть впливати! Добре, що є такі шоу, які залучають глядачів різного віку до участі. Дякуємо НСТУ за довіру, захоплюємося успіхами «Зворотного відліку» та бажаємо команді НСТУ нових яскравих перемог!»

Пов’язаний проект: Студійна інсталяція VisionHOUSE для президентських дебатів