Спортивні споруди

Домашня арена гандбольного клубу «Мотор Січ» – п’ятикратного чемпіона України та володаря Кубка України з гандболу – обладнана найсучаснішими медіа технологіями для проведення спортивних змагань та інших масових заходів.

Фанати 21 століття вимогливі, як ніколи. Вони хочуть отримувати всю можливу інформацію про поточну груй порівнювати її з минулими або паралельними іграми.

Медіа інфраструктура модернізованої арени збудована у відповідності до вимог EHF – Європейської гандбольної федерації. Оновлена арена спроектована як універсальний спортивний об’єкт, тому фахівці ColosseoEAS врахували всі професійні вимоги інших видів спорту і шоу.

Медіа інфраструктура вибудована у відповідності до вимог EHF – Європейської гандбольної федерації.

  • Єдина Медіа Платформа ColosseoEAS SMP
  • система спортивного освітлення
  • акустика арени “під ключ”: проектування, установка, зниження луни
  • динамічне світло
  • світлодіодний медіа-куб ColosseoVISION LED
  • два медіа-екрани ColosseoVISION LED
  • професійні роботизовані та мобільні камери високої роздільної здатності
  • більше 25 км кабельних трас
  • точки підключення ПТС
  • камерні позиції
  • коментаторські місця

На Арені встановлені найсучасніші засоби відображення інформації: світлодіодний медіа-куб Colosseo VISION LED з кроком пікселя 6 мм (54 м2), два світлодіодних екрани Colosseo VISION LED з кроком 8 мм (19 м2 кожен). Комплект знімального обладнання включає професійні роботизовані та мобільні репортажні камери високої роздільної здатності.

Для забезпечення ТВ трансляцій прокладено понад 25 км кабельних трас, обладнані точки підключення ПТС, камерні позиції й коментаторські місця.

Інтеграція Єдиної Медіа Платформи ColosseoEAS дозволяє з легкістю створювати велику кількість інформаційних каналів для фанатів та фахівців, не вимагає особливих зусиль і приносить новий досвід і позитивні емоції всім відвідувачам Арени.

Система спортивного освітлення Арени реалізована на базі найсучаснішої європейської світлодіодної технології. Крім енергозберігаючих властивостей та тривалого терміну експлуатації, дана система дозволяє управляти кожним приладом окремо. Це дає можливість перетворити спортивне змагання на справжнє шоу, створюючи різні світлові ефекти. Система освітлення виконана у відповідності з усіма міжнародними вимогами до проведення гандбольних змагань найвищого рівня із забезпеченням освітлення для телетрансляцій HD-якості.

Система спортивного озвучування арени «Юність» – справжній зразок якісного спортивного звуку, що відповідає міжнародним стандартам EN 7827: 2011. Ключові критерії – розбірливість мови, рівномірність поширення звуку та звуковий тиск – повністю збалансовані й відповідають рівню провідних критих арен світу. Акустичне обладнання найвищої якості збирається вручну на заводі в Німеччині, що дозволяє гарантувати його безвідмовну роботу протягом багатьох років. Завдяки застосуванню новітньої технології акустичного моделювання, на етапі проектних робіт стало можливим домогтися чудового результату звикористанням мінімального комплекту.

Акустичне оснащення чаші арени. Для зниження рівня реверберації (відлуння), яке присутнє на всіх критих аренах, вперше в Україні були застосовані акустичні панелі (баффли). Ця найновітніша технологія має ряд переваг перед акустичним напилюванням або дерев’яними поглинаючими панелями. Баффли встановлені за лінією світла у вертикальному положенні, що робить їх практично непомітними. Такі рішення широко застосовуються на провідних аренах світу, серед яких одна з кращих критих спортивних арен, що приймала змагання Олімпійських Ігор – «О2 Арена» в Лондоні.

Система динамічного освітлення арени «Юність» призначена для створення світлових ефектів, як в різній колірній гамі, так і для створення великої кількості динамічних світлових сценаріїв. Такі рішення широко застосовуються на сучасних спортивних об’єктах, створюючи святкову атмосферу і заряджаючи глядачів енергією для підтримки своєї команди. Використано сучасні світлові прилади й монтажні конструкції (ферми) італійського виробника.

Комфорт глядачів та VIP гостей забезпечують високоякісні крісла іспанського виробництва.

Проект масштабної реконструкції запорізького палацу спорту «Юність» стартував у 2017 році, завершення заплановано на травень 2018 року. Арена буде на високому рівні приймати змагання з гандболу, баскетболу, волейболу, передбачені умови для хокею на льоду.

2018

boris_alexandrov_sports_palace_colosseo
boris_alexandrov_sports_palace_volleyball_club_championship_02
boris_alexandrov_sports_palace_volleyball_club_championship_04

У 2017 році Палац спорту імені Бориса Александрова в Усть-Каменогорську (Казахстан) прийняв гранд-фінал Чемпіонату Азії з волейболу серед жіночих команд. Найсучасніша на даний момент волейбольний арена світу оснащена технологіями компанії ColosseoEAS, яка запросила системного інтегратора VisionHOUSE в якості субпідрядника.

Єдина Медіа Платформа COLOSSEO інтегрує найбільший в світі вигнутий 4K екран для закритих приміщень, систему 3D проекції на майданчик та інші засоби відображення інформації.

«Арена отримала єдину систему для ефектного виведення медіа-контенту завдяки синхронізації гігантського екрану, медіа периметру та проекційної системи».

  • Найбільший в світі вигнутий 4K екран для закритих приміщень
  • Спортивне світлодіодне освітлення відповідно до вимог КХЛ
  • Єдина автоматизована система формування, управління й трансляції медіа-контенту арени
  • Система 3D шоу на льоду з 12 проекторних модулей (3D відео маппинг)
  • Система відеосуддівства відповідно до вимог КХЛ
  • Універсальна система хронометражу, статистики та рахунку
  • Багатофункціональна система відео повторів
  • Рішення для зйомки, обробки та дистрибуції медіа-контенту
  • Медіа периметр
  • Пуско-налагоджувальні роботи системи, навчання персоналу замовника.
  • Медіа комплекс захищений гарантійним обслуговуванням на 24 місяці.

Палац спорту ім. Бориса Александрова збудований в 1968 році в Усть-Каменогорську як льодова арена на 5200 глядацьких місць. Після реконструкції в 2001 році кількість місць було скорочено до 4400, а взимку 2012 року реконструйований фасад із стилізацією під каску воротаря.

Спортивний комплекс є домашньою ареною для хокейної команди «Торпедо», яка до 2015 року носила назву «Казцинк-Торпедо». Арена приймає змагання з волейболу та хокею і на сьогоднішній день є найсучаснішим волейбольним майданчиком світу з безліччю новаторських технологічних рішень.

«Дякуємо компанії ColosseoEAS за можливість участі в революційному проекті створення медіа комплексу для арени ім. Бориса Александрова в Казахстані», сказав Микола Залужний, директор VisionHOUSE.

Технічні подробиці

Освітлювальне обладнання

Розрахунок системи спортивного освітлення льодової арени з використанням світлодіодних прожекторів проводився з урахуванням вимог до проведення телетрансляцій на льодових аренах.

«Освітлювальне обладнання пройшло тестування телевізійними компаніями, які проводять телевізійну зйомку та трансляцію спортивних заходів», коментує Максим Глазунов, директор з продажу ColosseoEAS IMC. «Вертикальна освітленість розрахована в напрямку всіх телекамер, при розрахунку індексу блискості льоду прийняті коефіцієнти відображення льоду з урахуванням затемнюючої дії бортів, майданчики для мінімізації тіней від бортів та відблисків від льоду.»

Система світлотехніки передбачає 5 режимів експлуатації:

  1. Змагання з телетрансляцією
  2. Змагання без телетрансляції
  3. Тренувальний
  4. Робоче освітлення трибун
  5. Технічний.

Всі системи відображення інформації – гігантський увігнутий екран, периметр та проекційна система – відрізняє висока продуктивність роботи (при половинній яскравості не менше 100000 годин), повне автоматичне резервування каналів передачі відео та даних від входу контролера екрану (в апаратної керування) до екранів, незалежне управління кожним світлодіодним кабінетом від основного та резервного каналів в постійному режимі, та легку заміну модулів без відкручування гвинтів (quick fix).

«Арена отримала єдину систему для ефективного виводу медіа-контенту завдяки синхронізації гігантського экрану, периметру та проекційної системи», сказав Максим Глазунов.

Головний медіа екран шириною 33,5 м та висотою 3,6 м має увігнуту форму та загальну площу 120 квадратних метрів із 8мм кроком пікселя. Компанія Colosseo із гордістю повідомляє, що на момент інсталяції це «найбільший в світі увігнутий 4K екран для закритих приміщень».

Рішення відрізняється 16-бітною обробкою кольорів та високою частотою оновлення для забезпечення високоякісної немерехтливої картинки для трансляцій, може вмикатися й вимикатися із кімнати оператора, оснащеної функціями моніторингу та аварійного вимкнення в разі неполадок. Система моніторингу роботи екрану повідомляє про температуру, напругу в блоці живлення, сповіщає про наявність / відсутність живлення. Сигнал резервується через чотири незалежні лінії.

Модульний світлодіодний медіа-периметр із захисною маскою на екрані – травмобезпечне рішення із резервуванням сигналу по двох незалежних лініях та системою моніторингу й аварійного вимкнення в разі неполадок.

Система тривимірної відеопроекції на майданчик забезпечує 3D проекцію спеціально підготовленого медіа-контенту, яка покриває всю площу ігрового поля 30х60м. Проекторні модулі з яскравістю 20000 люменів кожен оснащені дистанційним керуванням. Кронштейни для проекторних модулів легко налаштувати, є можливість механічного управління позиції для зручного обслуговування.

Відео показ синхронізується без видимих зазорів / швів як одне велике полотно (безшовне зображення) із загальною роздільною здатністю 5500 x 2000 пікселів. Відеопроекція повторює контури ігрового майданчика із закругленими кутами. Система управління відео маппінгом інтегрована в загальну систему управління медіа комплексом арени.

Система відео-суддівства включає в себе ліхтарі взяття воріт, ліхтарі рекламної паузи, системи “відео гол” в зоні видимості суддів на льоду, ліхтарі суддів та лавок штрафників, обладнання для відображення ігрового часу з аудіо сигналізацією і 16 камер відео суддівства за регламентом КХЛ з частотою 200 кадр / сек.

Рішення відрізняється можливістю підключення баз даних з інформацією про лігу, команди, гравців: логотипи команд, фото, статистика, гра, персонал команди і т.д.

Вологозахищенi (IP65) камери з цифровим зумом дають можливість перегляду повтору і управління. Реалізована інтеграція з системою хронометражу, можливість експортувати запис спірних моментів, експортувати відеосигнал на ПТС, здійснювати синхронний повтор з усіх камер. За допомогою рішення архівуються всі спірні моменти з камер, переглянутих суддею відео повторів за запитом Головного судді, а після закінчення кожного матчу створюється файловий архів гри.

Система статистики забезпечує експорт протоколу для ПТС, експорт даних про гравців для виведення контенту, інтеграцію з веденням статистики інших систем, підтримку Unicode.

Пристрої хронометражу відображають ігровий час матчу на арені в цифровому форматі з регулюванням з апаратної і використанням інформації з системи суддівства з похибкою ходу годинника не більше ± 1 секунди в добу.

Апаратна обробки відео оснащена повним набором устаткування для підготовки програми екрану арени, інтегрована з системою хронометражу, рахунки, статистики та відео-суддівства і обладнана мікшерним пультом. Основна ігрова інформація від системи суддівства виводиться на екрани в автоматичному режимі. Безумовно, враховано безперебійне живлення всього обладнання апаратної.

Запис та обробка відео сигналів з камер, системи відео-гол та зовнішніх джерел передається для подальшої обробки, адаптації та виведення на медіа екрани і різні пристрої відображення медіа контенту (медіа екрани, телевізори, смартфони і т.д.), робить запис ігор в HD якості з внутрішніх камер арени, системи відео-гол, камер телевізійної трансляцій, забезпечує маршрутизацію відео сигналів з точок підключення камер до входів системи обробки відео. Перемикання відео сигналів, комутація нових відео сигналів проводиться через відео матрицю. Реалізована мета-інформаційна підтримка для прямого ефіру.

Восьмиканальна HD-система багатофункціональних повторів забезпечує створення повторів з усіх камер, підключених до системи. Синхронно, із заданою тривалістю створюються різні типи повторів – тривалий, динамічний, що обмежується часом після натискання на кнопку оператором, повтор з регульованим часом початку і кінця повтору (ключові точки), повтори з супер уповільненням з алгоритмом компенсації руху. Повтори маркуються мітками для швидкого пошуку і відтворення, синхронізуються з системою виведення контенту. Система створює каталоги повторів / кращих моментів гри з мітками (господарі, гості гол, зміна, удар і т.д.), оснащена універсальної консоллю управління через сенсорний екран і клавіатуру, підтримує DNxHD і ProRes.

Система створення медіа контенту в реальному часі забезпечує підготовку до виведення на різні панелі (гігантський екран, медіа куб, периметр, табло та ін.), Дозволяє створити анімовану графіку, ролики, обробляти відео, організовувати плейлисти для ігрового процесу та реклами, з подальшою передачею в реальному часі готового контенту в систему управління для виведення на медіа екрани, оснащена функцією перегляду на медіа екранах, підтримує прямий зв’язок на фіди соціальних мережі (Facebook, Twitter та ін.).

Система забезпечує:

  • Багатошарове накладення на різні види контенту і відео сигналів;
  • Синтез усіх медіа (медіа екрани, телевізори, аудіо, світлові ефекти) з автоматизацією, плануванням і синхронізацією медіа;
  • Інструменти дизайну, що дозволяють проектувати композицію об’єктів;
  • 3D візуалізацію – можливість побачити, як ефекти будуть виглядати;
  • Шаблони для сцен;
  • Різні ефекти автоматично генеруються без використання оброблених відео файлів;
  • Відеоефекти – анімація і переходи;
  • Створення та відображення текстів «на льоту»;
  • Створення анімації з використанням завантажених картинок, відео і текстів;
  • Система створення шаблонів;
  • Створення різних сценаріїв дій для голів, сейвів, тайм-аутів і т.д .;
  • Синхронне управління всіма медіа – відображення певного контенту на всіх медіа екранах одночасно;
  • Можливість використання входів: live camera, оффлайн аудіо / відео файли, картинки, XML дані, інформація веб-сервісів.
  • Графічний движок дозволяє створювати графічний дизайн для різних медіа, адаптованим під кожен формат (відповідний дозвіл, орієнтування і т.д.

Система для зйомки на арені призначена для формування і трансляції внутрішньої ТВ програми із звуковим супроводом. Комплект обладнання включає в себе мобільну камеру мовного класу SONY XDCAM PXW-X180 із сенсором 1/3″ та можливістю передачі сигналу в систему обробки відео по інтерфейсу 3G SDI / HD-SDI / SD-SDI. Камера оснащена інтерфейсом передачі потокового відео через Wi-Fi і локальні мережі, укомлектована штативом Miller із максимальною висотою 1760 мм та навантаженням на голову 2-5 кг і всіма необхідними аксесуарами.

На поле арени встановлені роботизовані PTZ камери Lumens із сенсором 1/3 “, вихідними форматами відеосигналу 1080i, 720p і SD, а також інтерфейсом для управління позиціонуванням об’єктива й параметрами камери по IP мережам. Камери оснащені герметичними боксами для волого- та пилезахищенності з можливістю експлуатації в діапазоні температур від -25 ° C до + 35 ° C. Роботизовані камери підключаються до системи обробки відео.

Рішення для хронометражу, рахунків та статистики від Colosseo забезпечує вивід ігрового часу, статистики та результатів на системи відображення інформації арени та ПТС, а також керує судейським обладнанням згідно правил спортивних змагань:

  • Футбол (FIFA, UEFA)
  • Хокей з шайбою (IIHF, NHL, KHL, SZLH, CSLH)
  • Баскетбол (FIBA, SBA)
  • Гандбол (IHF, EHF)
  • Американський футбол (IFAF, NFL)
  • Великий теніс (ATP)
  • Бейсбол (MLB)
  • Футзал (FIFA/AMF)
  • Водне поло (FINA)
  • Волейбол (FIVB, AVC)
  • Хокей з м’ячем (ISBHF)
  • Дитячий хокей (IIHF)
  • Лакрос (FIL)
  • Велотрек (UCI)
  • Бокс (IBF)
  • Шорт трек
  • Керлинг
  • Фігурне катання
  • Ковзанярський спорт

2017

halyk_arena_0
halyk-arena-intercom
halyk-arena-panel

Нова багатофункціональна льодова арена на 3000 глядацьких місць побудована в рамках підготовки до 28-ї Всесвітній зимовій Універсіади, яка пройшла в 2017 році в Алмати. У вересні 2016 р. арену відвідав президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв і залишився задоволений інспекцією.

Системний інтегратор VisionHOUSE, який успішно зарекомендував себе в будівництві сучасних медіа платформ для спортивних арен, виступив як субпідрядник технологічного партнера ColosseoEAS. Фахівці VisionHOUSE побудували та ввели в експлуатацію проект аудіо інфраструктури для арени, медіа інфраструктури для телетрансляцій відповідно до стандартів висвітлення міжнародних спортивних подій. Рішення включає в себе інформаційні світлодіодні системи, універсальну мультиспортивних систему відеосудейства, хронометраж, статистику гри, та відрізняється Єдиною Медіа Платформою керування комплексом.

Микола Залужний, директор VisionHOUSE:

«Нам часто задають питання: що таке медіа платформа для спортивних арен? Це складна екосистема, яка допомагає створити незабутню святкову атмосферу під час спортивних змагань та донести її мільйонам телеглядачів. Це професійний звук, освітлювальні прожектори, відео на світлодіодних панелях та відеокубі, інформаційні системи для візуалізації рахунку та статистики гри. Грамотно сплановані кабельні траси дають можливість організувати прямі трансляції відповідно до стандартів спортивних федерацій. Камери мовного класу та монтажні системи служать для створення власного контенту, який можна поширювати на різні пристрої. Всі ці складні багаторівневі компоненти ми інтегруємо в систему з централізованим керуванням, яка підвищує прибутковість спортивного комплексу, тому що робить його престижним та привабливим для відвідувачів, спонсорів і рекламодавців. Halyk Arena прийняла Всесвітню Універсіаду 2017 на найвищому рівні! Дякуємо нашим партнерам ColosseoEAS за можливість участі в цьому проекті».

  • Акустика під ключ, баффли для пониження відлуння
  • Єдина Медіа Платформа
  • Віидеокуб
  • Унікальна система відеосуддівства
  • Хронометраж, скоринг, статистика
  • Кабельна інфраструктура
  • Камерні площадки, панелі для підключення ПТС
  • Інтерком зв’язок

Особливості проекту

Єдина Медіа Платформа (Single Media Platform – SMP) від ColosseoEAS дозволяє автоматизувати завдання обробки інформації, зменшує надлишкові операції і поширює контент на різні пристрої: світлодіодні табло, мультимедійний світлодіодний куб Colosseo Vision LED, IPTV, рекламні банери, мобільні додатки на смартфонах та планшетах.

Платформа SMP дозволяє одночасно управляти всіма мультимедійними операціями, сигналами від 8 до 24 відео входів, повторами, рекламою і графічним оформленням контенту. В операторській апаратної працює система Colosseo нового покоління для управління відеовиробництвом та повторами для створення яскравого, емоційного спортивного контенту і святкової атмосфери стадіону.

videogoaljudgeРішення включає в себе унікальну систему відео суддівства для відеоаналізу спірних гольових моментів ВідеоГолСуддя в корпусі нового покоління, з оновленими камерами воріт і бездротовою передачею сигналу, світлодіодні системи включають в себе універсальну мультиспортивну консоль хронометражу та статистики Timer Workstation, пристрій зупинки-відновлення гри Timer Control, спортивний годинник із зворотним відліком та восьмиканальну систему відео суддівства за стандартом КХЛ Video Goal REPLAY Judge HD.

Хронометраж, скоринг та статистика виходить із двох консолей Colosseo Таймер, всі дані повністю інтегровані з Єдиної медіаплатформою SMP для інформаційно-розважальної системи арени та системою ВідеоГолСуддя. Всі важливі моменти відзначені міткою часу на інтерактивній часовій шкалі. Серед спортивних аксесуарів – Заворотний та штрафний ліхтарі Colosseo, маяк ВідеоГолСуддя та спортивно-туристичні годинники в роздягальнях. В операторській апаратної працює комплексна система відео-комутації та міксування з вбудованими повторами з усіх камер на 8 каналів, пристрій виведення для генерування графічного, відео та анімованого контенту на незалежні відео екрани Video Flow Controller, станції повторів, телеметрії, моніторингу, анімованої графіки для різних екранів.

Кабельна інфраструктура вирішена на базі систем Draka від Prysmian Group, в проекті працюють рішення Nevion для медіавиробництва. Професійна мовна система службового зв’язку від Clear-Com включає в себе цифрову матрицю зв’язку Eclipse HX-Pico на 36 портів, панель зв’язку V-Series, цифрову станцію бездротового зв’язку FreeSpeak II Digital з белтпакамі.

Акустичний проект «під ключ»

Також, компанія VisionHOUSE реалізувала повномасштабний проект озвучення арени згідно з вимогами оснащення спортивних об’єктів: акустичний проект арени розроблений на базі комп’ютерної моделі, що дозволило запропонувати замовнику оптимальний тип гучномовців та їх спрямованість, конфігурацію та розташування підсилювачів, підібрати модель і перетин звукового кабелю. З урахуванням специфіки льодової арени були обрані вологозахищені гучномовці компанії Community, підсилювачі QSC, професійний звуковий мікшер Soundcraft. Під дахом арени встановлено акустичні баффли для зниження часу реверберації в залі. Після монтажу обладнання налаштовані відповідні міжнародним стандартам час реверберації, високий рівень розбірливості мови і рівномірне звукове тиск на трибунах.

9
2
1

Система відеогол-суддя (Video Goal Judge) від ColosseoEAS допомагала суддям на Чемпіонаті світу з хокею 2017 Дивізіоні 1А, який пройшов в Київському Палаці спорту з 22 по 28 квітня.

Інсталяцію і підтримку системи на Чемпіонаті забезпечили фахівці VisionHOUSE та ColosseoEAS.

Cистема створювалася спільно з кращими суддями по хокею на льоду. Вона постачається мінімум з п’ятьма HD камерами: на воротах, над воротами та для загального огляду льодового майданчику. Також до системи можна підключити всі інші камери, що використовуються для трансляції. HD-якість матеріалів дозволяє проводити повноцінний аналіз ігрових моментів, а додаткові функції та можливість передачі даних IPHD дозволяють здійснювати аналіз дистанційно.

Час у системі вимірюється з точністю до сотих часток секунди, що відповідає вимогам IIHF.

  • система постачається мінімум з п’ятьма HD камерами: на воротах, над воротами та для загального огляду льодового майданчику
  • можна підключити всі інші камери, що використовуються для трансляції
  • додаткові функції та можливість передачі даних IPHD дозволяють здійснювати дистанційний аналіз
  • можливо змінювати швидкість прокрутки відео та збільшувати зображення в 500 разів
Bunyodkor_stadium2
bunyodkor-7
bunyodkor-9

Проект впровадження мультимедійної інфраструктури для центрального стадіону Узбекістану «Бунедкор» (Bunyodkor Stadioni), побудованого в Ташкенті під патронатом Президента Іслама Карімова.

Арена «Буньодкор»

Стадіон вміщує в себе 34 тисячі глядачів, це домашня арена футбольної команди Ташкента «Буньодкор». Сучасний комплекс на території 56 га включає в себе 7 сучасних футбольних полів, дитячо-юнацьку футбольну школу, басейн, приміщення для спортсменів, суддів, тренерів, футбольних адміністраторів, зал для прес-конференцій, музей футбольного клубу, три ресторани і фітнес-центр. Стадіон оснащений аудіосистемою, освітлювальним обладнанням, а ввечері фасад ефектно підсвічується спеціальною системою з романтичною назвою «Полум’я Сходу». На урочистій церемонії відкриття стадіону виступив глава Узбекистану:

«… Ми беремо участь в історичній події, яка залишить глибокий слід в історії нашої країни – відкриття прекрасного, неповторного, спортивного комплексу«Буньодкор ». Важливе значення ця подія має ще й тому, що узбецький футбол відзначає своє 100-річчя. Хто спостерігав за ходом будівництва, не інакше як дивом це назвати не міг. Дивлячись на цю величну споруду, яка може прийняти змагання будь-якого рівня, можна легко відповісти на питання: ким ми були і ким стали, чого досягли. Такі споруди служать в першу чергу для виховання нашої молоді фізично і духовно розвиненої.»

Мультимедійна инфраструктура

Влітку 2012 року було поставлено завдання створення мультимедійної інфраструктури спортивного комплексу для професійного медіа висвітлення спортивних подій, що проходять в рамках комплексу «Буньодкор». На той час наша компанія отримала статус спеціального експерта УЄФА під час підготовки України до європейського чемпіонату з футболу «ЄВРО 2012», тому що ми розробляли і впроваджували проекти створення ТВ-інфраструктури для новітніх спортивних комплексів «Донбас Арена» та «Арена Львів». Тому наш партнер Broadcast Solutions запросив нас в цей проект в якості підрядника.

Проект реалізовано в дуже стислий термін.

«У нас був лише місяць на розробку рішення, – розповідає Олександр Селянінов, заступник директора VisionHOUSE. – Проект складався з двох частин: телевізійна інфраструктура для стадіону і пересувна телевізійна станція. ПТС була поставлена команією Broadcast Solutions, а телевізійну інфраструктуру збудували ми.»

Проект реалізовано в дуже стислий термін – близько 8 місяців. В оперативно розроблену специфікацію увійшли: пасивна кабельна інфраструктура для 35 позицій для гібридних камер, відео, аудіо та зв’язку; комутаційна панель для підключення ПТС; обладнання коментаторських місць; апаратна для управління медіасистемою, де працюють оператори (control room), що відповідають за виведення та дистрибуцію графіки й відео.

На кількох майданчиках забезпечено професійне локальне освітлення системами від Arri та Lowel: в прес-румах, в зоні бліц інтерв’ю, в панорамній студії, в конференц-залі та локаціях для зйомки виходу команд тощо.

Окрім того, на стадіоні вибудувана система внутрішнього телебачення на 300 екранів (Digital Signage) на базі технологій IPTV від Haivision та D-Link, а також організовано зв’язок по оптоволоконному з’єднанню з Національною телекомпанією Узбекістану. Інфраструктура включає в себе близько 100 000 метрів кабелю різних типів марки Draka від компанії Prysmian Group.

В апаратній працюють мікшерний пульт Ross Video CrossOver, дві системи ефірної графіки Ross XPression 3D HD, мультивьювери від Matrox, мультиформатні монітори JVC Professional. У проекті також задіяні матричний комутатор від Imagine Communications, рішення від Nevion, Blackmagic Design, комутаційні рішення LEMO, розподільча платформа miniHUB від Norwia – це універсальне рішення для передачі і розподілу відеосигналу дозволяє вирішити безліч різних завдань з високою ефективністю в складних температурних умовах. У жарку погоду (а в Ташкенті +40С – не рідкість) це важливо.

На стадіоні проводяться спортивні змагання, концерти, шоу, виступи та інші заходи.

  • кабельна інфраструктура для 35 позицій для гібридних камер, відео, звуку та зв’язку;комутаційні панелі для підключення ПТС;
  • обладнання коментаторських місць;
  • оснащення апаратної для управління медіасистемою (control room);
  • професійне локальне освітлення в прессрумах, в зоні бліц інтерв’ю, в панорамній студії, в конференц-залі та локаціях для зйомки;
  • система внутрішнього телебачення на 300 екранів (Digital Signage) на базі технологій IPTV;
  • зв’язок по оптоволоконному з’єднанню з Національною телекомпанією Узбекистану;
  • близько 100 000 метрів кабелю

“Це наша перша закордонна інсталяція подібного масштабу, – прокоментував Олександр Селянінов. – Дуже цікавий та корисний досвід реалізації проекту на такій відстані в такий стислий термін. Ми провели навчання для операторів мікшера, графічних станцій, інших компонентів інфраструктури. Дякуємо всім співробітникам замовника за плідну співпрацю та довіру!”

2013

Палац спорту «Дружба» реконструйовано та обладнано за сучасними стандартами відповідно до вимог КХЛ, у вищій лізі якої грає команда «Донбас». Крім реновації був зроблений величезний крок вперед: на льодовій арені була створена відеоінфраструктура.

В рамках проекта розроблені й прокладені кабельні траси, встановлені комутаційні бокси. Така інфраструктура охоплює всі камерні позиції і дозволяє телеканалу, який здійснює трансляцію, просто підключити ПТС до комутаційної панелі, повністю позбавляючи його від незручностей протягування зовнішніх кабелів. Створена на льодовій арені відеоінфраструктура відповідає вимогам КХЛ, а також сучасним стандартам телемовлення. Це був перший в Україні технологічний прорив серед льодових арен.

“Рішення про інсталяцію було своєчасним і правильним – воно дозволило підняти телевізійну видовищність трансляцій на світовий рівень.”

  • кабельні траси, комутаційні бокси для підключення ПТС,
  • підвісні інтершумові мікрофони,
  • коментаторські місця,
  • обладнані позиції flash-інтерв’ю,
  • ТВ-програма, яка формується ПТС, транслюється на відеотабло та на монітори, встановлені в холах арени,
  • відеоінфраструктура відповідає вимогам КХЛ та вимогам сучасних стандартів мовлення.

ТРК «Україна» транслювала перший матч на льодовій арені, який відбувся 1 вересня 2011 року. За словами головного інженера телекомпанії Юрія Лазаренка, впровадження відеоінфрастурктури дозволило якісно підвищити рівень телевізійних трансляцій. Кількість камер та їх розташування тепер оптимальні, створені нормальні умови для роботи телеоператорів і для отримання якісної ТВ картинки. Персонал ПТС тепер може зосередитися на налагодженні камер, звуку та інших важливих моментах, не відволікаючись на вирішення другорядних проблем.

«Інфраструктура відповідає найвищим вимогам до організації телевізійних трансляцій. Можна проводити зйомку 15-тьма камерами в форматі HD. Встановлено підвісні інтершумові мікрофони, обладнані коментаторські місця, позиції flash-інтерв’ю. ТВ-програма, яка формується ПТС, транслюється на відеотабло та на монітори, встановлені в холах Арени. До здійснення інсталяції, проведення ТВ трансляцій було дуже ускладнене відсутністю кабельних трас і можливістю установки камер в потрібних місцях. Рішення про інсталяції було своєчасним і правильним, воно дозволило підняти телевізійну видовищність трансляцій на світовий рівень», – зазначив Юрій Лазаренко.

2011