Медіа комплекс для льодової арени «Дружба»

Палац спорту «Дружба» реконструйовано та обладнано за сучасними стандартами відповідно до вимог КХЛ, у вищій лізі якої грає команда «Донбас». Крім реновації був зроблений величезний крок вперед: на льодовій арені була створена відеоінфраструктура.

В рамках проекта розроблені й прокладені кабельні траси, встановлені комутаційні бокси. Така інфраструктура охоплює всі камерні позиції і дозволяє телеканалу, який здійснює трансляцію, просто підключити ПТС до комутаційної панелі, повністю позбавляючи його від незручностей протягування зовнішніх кабелів. Створена на льодовій арені відеоінфраструктура відповідає вимогам КХЛ, а також сучасним стандартам телемовлення. Це був перший в Україні технологічний прорив серед льодових арен.

“Рішення про інсталяцію було своєчасним і правильним – воно дозволило підняти телевізійну видовищність трансляцій на світовий рівень.”

  • кабельні траси, комутаційні бокси для підключення ПТС,
  • підвісні інтершумові мікрофони,
  • коментаторські місця,
  • обладнані позиції flash-інтерв’ю,
  • ТВ-програма, яка формується ПТС, транслюється на відеотабло та на монітори, встановлені в холах арени,
  • відеоінфраструктура відповідає вимогам КХЛ та вимогам сучасних стандартів мовлення.

ТРК «Україна» транслювала перший матч на льодовій арені, який відбувся 1 вересня 2011 року. За словами головного інженера телекомпанії Юрія Лазаренка, впровадження відеоінфрастурктури дозволило якісно підвищити рівень телевізійних трансляцій. Кількість камер та їх розташування тепер оптимальні, створені нормальні умови для роботи телеоператорів і для отримання якісної ТВ картинки. Персонал ПТС тепер може зосередитися на налагодженні камер, звуку та інших важливих моментах, не відволікаючись на вирішення другорядних проблем.

«Інфраструктура відповідає найвищим вимогам до організації телевізійних трансляцій. Можна проводити зйомку 15-тьма камерами в форматі HD. Встановлено підвісні інтершумові мікрофони, обладнані коментаторські місця, позиції flash-інтерв’ю. ТВ-програма, яка формується ПТС, транслюється на відеотабло та на монітори, встановлені в холах Арени. До здійснення інсталяції, проведення ТВ трансляцій було дуже ускладнене відсутністю кабельних трас і можливістю установки камер в потрібних місцях. Рішення про інсталяції було своєчасним і правильним, воно дозволило підняти телевізійну видовищність трансляцій на світовий рівень», – зазначив Юрій Лазаренко.

2011