Медіа інфраструктура для головного стадіону Узбекістану

Проект впровадження мультимедійної інфраструктури для центрального стадіону Узбекістану «Бунедкор» (Bunyodkor Stadioni), побудованого в Ташкенті під патронатом Президента Іслама Карімова.

Арена «Буньодкор»

Стадіон вміщує в себе 34 тисячі глядачів, це домашня арена футбольної команди Ташкента «Буньодкор». Сучасний комплекс на території 56 га включає в себе 7 сучасних футбольних полів, дитячо-юнацьку футбольну школу, басейн, приміщення для спортсменів, суддів, тренерів, футбольних адміністраторів, зал для прес-конференцій, музей футбольного клубу, три ресторани і фітнес-центр. Стадіон оснащений аудіосистемою, освітлювальним обладнанням, а ввечері фасад ефектно підсвічується спеціальною системою з романтичною назвою «Полум’я Сходу». На урочистій церемонії відкриття стадіону виступив глава Узбекистану:

«… Ми беремо участь в історичній події, яка залишить глибокий слід в історії нашої країни – відкриття прекрасного, неповторного, спортивного комплексу«Буньодкор ». Важливе значення ця подія має ще й тому, що узбецький футбол відзначає своє 100-річчя. Хто спостерігав за ходом будівництва, не інакше як дивом це назвати не міг. Дивлячись на цю величну споруду, яка може прийняти змагання будь-якого рівня, можна легко відповісти на питання: ким ми були і ким стали, чого досягли. Такі споруди служать в першу чергу для виховання нашої молоді фізично і духовно розвиненої.»

Мультимедійна инфраструктура

Влітку 2012 року було поставлено завдання створення мультимедійної інфраструктури спортивного комплексу для професійного медіа висвітлення спортивних подій, що проходять в рамках комплексу «Буньодкор». На той час наша компанія отримала статус спеціального експерта УЄФА під час підготовки України до європейського чемпіонату з футболу «ЄВРО 2012», тому що ми розробляли і впроваджували проекти створення ТВ-інфраструктури для новітніх спортивних комплексів «Донбас Арена» та «Арена Львів». Тому наш партнер Broadcast Solutions запросив нас в цей проект в якості підрядника.

Проект реалізовано в дуже стислий термін.

«У нас був лише місяць на розробку рішення, – розповідає Олександр Селянінов, заступник директора VisionHOUSE. – Проект складався з двох частин: телевізійна інфраструктура для стадіону і пересувна телевізійна станція. ПТС була поставлена команією Broadcast Solutions, а телевізійну інфраструктуру збудували ми.»

Проект реалізовано в дуже стислий термін – близько 8 місяців. В оперативно розроблену специфікацію увійшли: пасивна кабельна інфраструктура для 35 позицій для гібридних камер, відео, аудіо та зв’язку; комутаційна панель для підключення ПТС; обладнання коментаторських місць; апаратна для управління медіасистемою, де працюють оператори (control room), що відповідають за виведення та дистрибуцію графіки й відео.

На кількох майданчиках забезпечено професійне локальне освітлення системами від Arri та Lowel: в прес-румах, в зоні бліц інтерв’ю, в панорамній студії, в конференц-залі та локаціях для зйомки виходу команд тощо.

Окрім того, на стадіоні вибудувана система внутрішнього телебачення на 300 екранів (Digital Signage) на базі технологій IPTV від Haivision та D-Link, а також організовано зв’язок по оптоволоконному з’єднанню з Національною телекомпанією Узбекістану. Інфраструктура включає в себе близько 100 000 метрів кабелю різних типів марки Draka від компанії Prysmian Group.

В апаратній працюють мікшерний пульт Ross Video CrossOver, дві системи ефірної графіки Ross XPression 3D HD, мультивьювери від Matrox, мультиформатні монітори JVC Professional. У проекті також задіяні матричний комутатор від Imagine Communications, рішення від Nevion, Blackmagic Design, комутаційні рішення LEMO, розподільча платформа miniHUB від Norwia – це універсальне рішення для передачі і розподілу відеосигналу дозволяє вирішити безліч різних завдань з високою ефективністю в складних температурних умовах. У жарку погоду (а в Ташкенті +40С – не рідкість) це важливо.

На стадіоні проводяться спортивні змагання, концерти, шоу, виступи та інші заходи.

  • кабельна інфраструктура для 35 позицій для гібридних камер, відео, звуку та зв’язку;комутаційні панелі для підключення ПТС;
  • обладнання коментаторських місць;
  • оснащення апаратної для управління медіасистемою (control room);
  • професійне локальне освітлення в прессрумах, в зоні бліц інтерв’ю, в панорамній студії, в конференц-залі та локаціях для зйомки;
  • система внутрішнього телебачення на 300 екранів (Digital Signage) на базі технологій IPTV;
  • зв’язок по оптоволоконному з’єднанню з Національною телекомпанією Узбекистану;
  • близько 100 000 метрів кабелю

“Це наша перша закордонна інсталяція подібного масштабу, – прокоментував Олександр Селянінов. – Дуже цікавий та корисний досвід реалізації проекту на такій відстані в такий стислий термін. Ми провели навчання для операторів мікшера, графічних станцій, інших компонентів інфраструктури. Дякуємо всім співробітникам замовника за плідну співпрацю та довіру!”

2013