Медіакомплекс для волейбольної арени в Усть-Каменогорську

У 2017 році Палац спорту імені Бориса Александрова в Усть-Каменогорську (Казахстан) прийняв гранд-фінал Чемпіонату Азії з волейболу серед жіночих команд. Найсучасніша на даний момент волейбольний арена світу оснащена технологіями компанії ColosseoEAS, яка запросила системного інтегратора VisionHOUSE в якості субпідрядника.

Єдина Медіа Платформа COLOSSEO інтегрує найбільший в світі вигнутий 4K екран для закритих приміщень, систему 3D проекції на майданчик та інші засоби відображення інформації.

«Арена отримала єдину систему для ефектного виведення медіа-контенту завдяки синхронізації гігантського екрану, медіа периметру та проекційної системи».

  • Найбільший в світі вигнутий 4K екран для закритих приміщень
  • Спортивне світлодіодне освітлення відповідно до вимог КХЛ
  • Єдина автоматизована система формування, управління й трансляції медіа-контенту арени
  • Система 3D шоу на льоду з 12 проекторних модулей (3D відео маппинг)
  • Система відеосуддівства відповідно до вимог КХЛ
  • Універсальна система хронометражу, статистики та рахунку
  • Багатофункціональна система відео повторів
  • Рішення для зйомки, обробки та дистрибуції медіа-контенту
  • Медіа периметр
  • Пуско-налагоджувальні роботи системи, навчання персоналу замовника.
  • Медіа комплекс захищений гарантійним обслуговуванням на 24 місяці.

Палац спорту ім. Бориса Александрова збудований в 1968 році в Усть-Каменогорську як льодова арена на 5200 глядацьких місць. Після реконструкції в 2001 році кількість місць було скорочено до 4400, а взимку 2012 року реконструйований фасад із стилізацією під каску воротаря.

Спортивний комплекс є домашньою ареною для хокейної команди «Торпедо», яка до 2015 року носила назву «Казцинк-Торпедо». Арена приймає змагання з волейболу та хокею і на сьогоднішній день є найсучаснішим волейбольним майданчиком світу з безліччю новаторських технологічних рішень.

«Дякуємо компанії ColosseoEAS за можливість участі в революційному проекті створення медіа комплексу для арени ім. Бориса Александрова в Казахстані», сказав Микола Залужний, директор VisionHOUSE.

Технічні подробиці

Освітлювальне обладнання

Розрахунок системи спортивного освітлення льодової арени з використанням світлодіодних прожекторів проводився з урахуванням вимог до проведення телетрансляцій на льодових аренах.

«Освітлювальне обладнання пройшло тестування телевізійними компаніями, які проводять телевізійну зйомку та трансляцію спортивних заходів», коментує Максим Глазунов, директор з продажу ColosseoEAS IMC. «Вертикальна освітленість розрахована в напрямку всіх телекамер, при розрахунку індексу блискості льоду прийняті коефіцієнти відображення льоду з урахуванням затемнюючої дії бортів, майданчики для мінімізації тіней від бортів та відблисків від льоду.»

Система світлотехніки передбачає 5 режимів експлуатації:

  1. Змагання з телетрансляцією
  2. Змагання без телетрансляції
  3. Тренувальний
  4. Робоче освітлення трибун
  5. Технічний.

Всі системи відображення інформації – гігантський увігнутий екран, периметр та проекційна система – відрізняє висока продуктивність роботи (при половинній яскравості не менше 100000 годин), повне автоматичне резервування каналів передачі відео та даних від входу контролера екрану (в апаратної керування) до екранів, незалежне управління кожним світлодіодним кабінетом від основного та резервного каналів в постійному режимі, та легку заміну модулів без відкручування гвинтів (quick fix).

«Арена отримала єдину систему для ефективного виводу медіа-контенту завдяки синхронізації гігантського экрану, периметру та проекційної системи», сказав Максим Глазунов.

Головний медіа екран шириною 33,5 м та висотою 3,6 м має увігнуту форму та загальну площу 120 квадратних метрів із 8мм кроком пікселя. Компанія Colosseo із гордістю повідомляє, що на момент інсталяції це «найбільший в світі увігнутий 4K екран для закритих приміщень».

Рішення відрізняється 16-бітною обробкою кольорів та високою частотою оновлення для забезпечення високоякісної немерехтливої картинки для трансляцій, може вмикатися й вимикатися із кімнати оператора, оснащеної функціями моніторингу та аварійного вимкнення в разі неполадок. Система моніторингу роботи екрану повідомляє про температуру, напругу в блоці живлення, сповіщає про наявність / відсутність живлення. Сигнал резервується через чотири незалежні лінії.

Модульний світлодіодний медіа-периметр із захисною маскою на екрані – травмобезпечне рішення із резервуванням сигналу по двох незалежних лініях та системою моніторингу й аварійного вимкнення в разі неполадок.

Система тривимірної відеопроекції на майданчик забезпечує 3D проекцію спеціально підготовленого медіа-контенту, яка покриває всю площу ігрового поля 30х60м. Проекторні модулі з яскравістю 20000 люменів кожен оснащені дистанційним керуванням. Кронштейни для проекторних модулів легко налаштувати, є можливість механічного управління позиції для зручного обслуговування.

Відео показ синхронізується без видимих зазорів / швів як одне велике полотно (безшовне зображення) із загальною роздільною здатністю 5500 x 2000 пікселів. Відеопроекція повторює контури ігрового майданчика із закругленими кутами. Система управління відео маппінгом інтегрована в загальну систему управління медіа комплексом арени.

Система відео-суддівства включає в себе ліхтарі взяття воріт, ліхтарі рекламної паузи, системи “відео гол” в зоні видимості суддів на льоду, ліхтарі суддів та лавок штрафників, обладнання для відображення ігрового часу з аудіо сигналізацією і 16 камер відео суддівства за регламентом КХЛ з частотою 200 кадр / сек.

Рішення відрізняється можливістю підключення баз даних з інформацією про лігу, команди, гравців: логотипи команд, фото, статистика, гра, персонал команди і т.д.

Вологозахищенi (IP65) камери з цифровим зумом дають можливість перегляду повтору і управління. Реалізована інтеграція з системою хронометражу, можливість експортувати запис спірних моментів, експортувати відеосигнал на ПТС, здійснювати синхронний повтор з усіх камер. За допомогою рішення архівуються всі спірні моменти з камер, переглянутих суддею відео повторів за запитом Головного судді, а після закінчення кожного матчу створюється файловий архів гри.

Система статистики забезпечує експорт протоколу для ПТС, експорт даних про гравців для виведення контенту, інтеграцію з веденням статистики інших систем, підтримку Unicode.

Пристрої хронометражу відображають ігровий час матчу на арені в цифровому форматі з регулюванням з апаратної і використанням інформації з системи суддівства з похибкою ходу годинника не більше ± 1 секунди в добу.

Апаратна обробки відео оснащена повним набором устаткування для підготовки програми екрану арени, інтегрована з системою хронометражу, рахунки, статистики та відео-суддівства і обладнана мікшерним пультом. Основна ігрова інформація від системи суддівства виводиться на екрани в автоматичному режимі. Безумовно, враховано безперебійне живлення всього обладнання апаратної.

Запис та обробка відео сигналів з камер, системи відео-гол та зовнішніх джерел передається для подальшої обробки, адаптації та виведення на медіа екрани і різні пристрої відображення медіа контенту (медіа екрани, телевізори, смартфони і т.д.), робить запис ігор в HD якості з внутрішніх камер арени, системи відео-гол, камер телевізійної трансляцій, забезпечує маршрутизацію відео сигналів з точок підключення камер до входів системи обробки відео. Перемикання відео сигналів, комутація нових відео сигналів проводиться через відео матрицю. Реалізована мета-інформаційна підтримка для прямого ефіру.

Восьмиканальна HD-система багатофункціональних повторів забезпечує створення повторів з усіх камер, підключених до системи. Синхронно, із заданою тривалістю створюються різні типи повторів – тривалий, динамічний, що обмежується часом після натискання на кнопку оператором, повтор з регульованим часом початку і кінця повтору (ключові точки), повтори з супер уповільненням з алгоритмом компенсації руху. Повтори маркуються мітками для швидкого пошуку і відтворення, синхронізуються з системою виведення контенту. Система створює каталоги повторів / кращих моментів гри з мітками (господарі, гості гол, зміна, удар і т.д.), оснащена універсальної консоллю управління через сенсорний екран і клавіатуру, підтримує DNxHD і ProRes.

Система створення медіа контенту в реальному часі забезпечує підготовку до виведення на різні панелі (гігантський екран, медіа куб, периметр, табло та ін.), Дозволяє створити анімовану графіку, ролики, обробляти відео, організовувати плейлисти для ігрового процесу та реклами, з подальшою передачею в реальному часі готового контенту в систему управління для виведення на медіа екрани, оснащена функцією перегляду на медіа екранах, підтримує прямий зв’язок на фіди соціальних мережі (Facebook, Twitter та ін.).

Система забезпечує:

  • Багатошарове накладення на різні види контенту і відео сигналів;
  • Синтез усіх медіа (медіа екрани, телевізори, аудіо, світлові ефекти) з автоматизацією, плануванням і синхронізацією медіа;
  • Інструменти дизайну, що дозволяють проектувати композицію об’єктів;
  • 3D візуалізацію – можливість побачити, як ефекти будуть виглядати;
  • Шаблони для сцен;
  • Різні ефекти автоматично генеруються без використання оброблених відео файлів;
  • Відеоефекти – анімація і переходи;
  • Створення та відображення текстів «на льоту»;
  • Створення анімації з використанням завантажених картинок, відео і текстів;
  • Система створення шаблонів;
  • Створення різних сценаріїв дій для голів, сейвів, тайм-аутів і т.д .;
  • Синхронне управління всіма медіа – відображення певного контенту на всіх медіа екранах одночасно;
  • Можливість використання входів: live camera, оффлайн аудіо / відео файли, картинки, XML дані, інформація веб-сервісів.
  • Графічний движок дозволяє створювати графічний дизайн для різних медіа, адаптованим під кожен формат (відповідний дозвіл, орієнтування і т.д.

Система для зйомки на арені призначена для формування і трансляції внутрішньої ТВ програми із звуковим супроводом. Комплект обладнання включає в себе мобільну камеру мовного класу SONY XDCAM PXW-X180 із сенсором 1/3″ та можливістю передачі сигналу в систему обробки відео по інтерфейсу 3G SDI / HD-SDI / SD-SDI. Камера оснащена інтерфейсом передачі потокового відео через Wi-Fi і локальні мережі, укомлектована штативом Miller із максимальною висотою 1760 мм та навантаженням на голову 2-5 кг і всіма необхідними аксесуарами.

На поле арени встановлені роботизовані PTZ камери Lumens із сенсором 1/3 “, вихідними форматами відеосигналу 1080i, 720p і SD, а також інтерфейсом для управління позиціонуванням об’єктива й параметрами камери по IP мережам. Камери оснащені герметичними боксами для волого- та пилезахищенності з можливістю експлуатації в діапазоні температур від -25 ° C до + 35 ° C. Роботизовані камери підключаються до системи обробки відео.

Рішення для хронометражу, рахунків та статистики від Colosseo забезпечує вивід ігрового часу, статистики та результатів на системи відображення інформації арени та ПТС, а також керує судейським обладнанням згідно правил спортивних змагань:

  • Футбол (FIFA, UEFA)
  • Хокей з шайбою (IIHF, NHL, KHL, SZLH, CSLH)
  • Баскетбол (FIBA, SBA)
  • Гандбол (IHF, EHF)
  • Американський футбол (IFAF, NFL)
  • Великий теніс (ATP)
  • Бейсбол (MLB)
  • Футзал (FIFA/AMF)
  • Водне поло (FINA)
  • Волейбол (FIVB, AVC)
  • Хокей з м’ячем (ISBHF)
  • Дитячий хокей (IIHF)
  • Лакрос (FIL)
  • Велотрек (UCI)
  • Бокс (IBF)
  • Шорт трек
  • Керлинг
  • Фігурне катання
  • Ковзанярський спорт

2017