Медіаплатформа для Halyk Arena

Нова багатофункціональна льодова арена на 3000 глядацьких місць побудована в рамках підготовки до 28-ї Всесвітній зимовій Універсіади, яка пройшла в 2017 році в Алмати. У вересні 2016 р. арену відвідав президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв і залишився задоволений інспекцією.

Системний інтегратор VisionHOUSE, який успішно зарекомендував себе в будівництві сучасних медіа платформ для спортивних арен, виступив як субпідрядник технологічного партнера ColosseoEAS. Фахівці VisionHOUSE побудували та ввели в експлуатацію проект аудіо інфраструктури для арени, медіа інфраструктури для телетрансляцій відповідно до стандартів висвітлення міжнародних спортивних подій. Рішення включає в себе інформаційні світлодіодні системи, універсальну мультиспортивних систему відеосудейства, хронометраж, статистику гри, та відрізняється Єдиною Медіа Платформою керування комплексом.

Микола Залужний, директор VisionHOUSE:

«Нам часто задають питання: що таке медіа платформа для спортивних арен? Це складна екосистема, яка допомагає створити незабутню святкову атмосферу під час спортивних змагань та донести її мільйонам телеглядачів. Це професійний звук, освітлювальні прожектори, відео на світлодіодних панелях та відеокубі, інформаційні системи для візуалізації рахунку та статистики гри. Грамотно сплановані кабельні траси дають можливість організувати прямі трансляції відповідно до стандартів спортивних федерацій. Камери мовного класу та монтажні системи служать для створення власного контенту, який можна поширювати на різні пристрої. Всі ці складні багаторівневі компоненти ми інтегруємо в систему з централізованим керуванням, яка підвищує прибутковість спортивного комплексу, тому що робить його престижним та привабливим для відвідувачів, спонсорів і рекламодавців. Halyk Arena прийняла Всесвітню Універсіаду 2017 на найвищому рівні! Дякуємо нашим партнерам ColosseoEAS за можливість участі в цьому проекті».

  • Акустика під ключ, баффли для пониження відлуння
  • Єдина Медіа Платформа
  • Віидеокуб
  • Унікальна система відеосуддівства
  • Хронометраж, скоринг, статистика
  • Кабельна інфраструктура
  • Камерні площадки, панелі для підключення ПТС
  • Інтерком зв’язок

Особливості проекту

Єдина Медіа Платформа (Single Media Platform – SMP) від ColosseoEAS дозволяє автоматизувати завдання обробки інформації, зменшує надлишкові операції і поширює контент на різні пристрої: світлодіодні табло, мультимедійний світлодіодний куб Colosseo Vision LED, IPTV, рекламні банери, мобільні додатки на смартфонах та планшетах.

Платформа SMP дозволяє одночасно управляти всіма мультимедійними операціями, сигналами від 8 до 24 відео входів, повторами, рекламою і графічним оформленням контенту. В операторській апаратної працює система Colosseo нового покоління для управління відеовиробництвом та повторами для створення яскравого, емоційного спортивного контенту і святкової атмосфери стадіону.

videogoaljudgeРішення включає в себе унікальну систему відео суддівства для відеоаналізу спірних гольових моментів ВідеоГолСуддя в корпусі нового покоління, з оновленими камерами воріт і бездротовою передачею сигналу, світлодіодні системи включають в себе універсальну мультиспортивну консоль хронометражу та статистики Timer Workstation, пристрій зупинки-відновлення гри Timer Control, спортивний годинник із зворотним відліком та восьмиканальну систему відео суддівства за стандартом КХЛ Video Goal REPLAY Judge HD.

Хронометраж, скоринг та статистика виходить із двох консолей Colosseo Таймер, всі дані повністю інтегровані з Єдиної медіаплатформою SMP для інформаційно-розважальної системи арени та системою ВідеоГолСуддя. Всі важливі моменти відзначені міткою часу на інтерактивній часовій шкалі. Серед спортивних аксесуарів – Заворотний та штрафний ліхтарі Colosseo, маяк ВідеоГолСуддя та спортивно-туристичні годинники в роздягальнях. В операторській апаратної працює комплексна система відео-комутації та міксування з вбудованими повторами з усіх камер на 8 каналів, пристрій виведення для генерування графічного, відео та анімованого контенту на незалежні відео екрани Video Flow Controller, станції повторів, телеметрії, моніторингу, анімованої графіки для різних екранів.

Кабельна інфраструктура вирішена на базі систем Draka від Prysmian Group, в проекті працюють рішення Nevion для медіавиробництва. Професійна мовна система службового зв’язку від Clear-Com включає в себе цифрову матрицю зв’язку Eclipse HX-Pico на 36 портів, панель зв’язку V-Series, цифрову станцію бездротового зв’язку FreeSpeak II Digital з белтпакамі.

Акустичний проект «під ключ»

Також, компанія VisionHOUSE реалізувала повномасштабний проект озвучення арени згідно з вимогами оснащення спортивних об’єктів: акустичний проект арени розроблений на базі комп’ютерної моделі, що дозволило запропонувати замовнику оптимальний тип гучномовців та їх спрямованість, конфігурацію та розташування підсилювачів, підібрати модель і перетин звукового кабелю. З урахуванням специфіки льодової арени були обрані вологозахищені гучномовці компанії Community, підсилювачі QSC, професійний звуковий мікшер Soundcraft. Під дахом арени встановлено акустичні баффли для зниження часу реверберації в залі. Після монтажу обладнання налаштовані відповідні міжнародним стандартам час реверберації, високий рівень розбірливості мови і рівномірне звукове тиск на трибунах.