«TV5» – регіональний HD-канал нового покоління

У 2015 році телеканал отримав повне технічне переоснащення, що вивело «TV5» на якісно новий рівень мовлення. Канал зміг закупити новий професійний камерний комплекс, модернізовані студійні та ефірні апаратні, сучасні знімальні майданчики та студії. Завдяки цьому, значно покращилась якість зображення – канал перейшов в HD дозвіл з форматом 16: 9. Переоснащення телеканалу забезпечив провідний системний інтегратор VisionHOUSE.

Національний рекорд

Основна мета оновленого «TV5» – доносити глядачам тільки якісну, перевірену й актуальну інформацію, інформувати аудиторію про всі актуальні події країни, регіону і міста, разом досліджувати і міркувати над важливими для запорожців питаннями в сфері політики, культури, спорту і т. д. на телеканалі стартували нові проекти – інформаційні, розважальні, аналітичні. Все це в сукупності дозволяє «TV5» не тільки бути кращим каналом Запорізької області, а й ставити нові цілі в масштабах цілої країни.

Одним з яскравих тому прикладів став встановлений 27 серпня 2015 року національний рекорд, за який «TV5» отримав нагороду від Книги рекордів України за найтриваліший ефір ранкового шоу. Телемарафон стартував 26 серпня в 7.00, а зафіксували його 27 серпня о 9.00 на телеканалі “TV5”. За 26 годин прямого ефіру програми “Ранок з TV5” в студії побувало понад 150 осіб. В ефірі глядачі побачили музикантів і танцюристів, телеведучих, спортсменів і медиків, учасників КВН, відомих запоріжців і зірок всеукраїнського масштабу. На зв’язку зі студією були різні міста і країни, а також глядачі побачили включення з різних точок рідного міста.

Телемарафон «Утро с TV5» стал успешным тест-драйвом нового проекта VisionHOUSE: 26 часов прямого эфира, более 150 гостей в студии.

“Для нас це була хвилююча подія, адже VisionHOUSE забезпечив технологічну модернізацію інфраструктури« TV5 », і цей марафон став свого роду тест-драйвом нового проекту, – сказав директор VisionHOUSE Микола Залужний. – Від імені всієї нашої команди, вітаємо колег з прекрасним стартом! “

Під час марафону були успішно використані ексклюзивні для регіону технології передачі відео-сигналу високої роздільної здатності з використанням технології Bonding мобільних бездротових мереж від технічних партнерів – компанії LiveU.

Технічні подробиці

У проекті варто відзначити кілька цікавих рішень, реалізованих в економічному бюджеті.
Наприклад, мобільна масштабована студійна система підвісів, яка дозволяє оперативно перебудовувати освітлення знімальних локацій в залежності від поставлених завдань. Тепер ідеї нових студійних постановок не вимагають кардинальної перебудови: гнучка рейкова система від IFF, сучасні освітлювальні рішення з диммерами Dexel і пультами дистанційного керування від Liteputer забезпечують управління світловими параметрами приладів, враховуючи всі задуми режисера. Збагачує картинку й робота нового студійного телевізійного крану від VariZoom. Також, знижені показники енергоспоживання в студії: якщо раніше на освітлення було потрібно близько 5 кВт на прилад, то тепер – менше 2 кВт.
Студійні камери Sony з оптикою Fujinon працюють на штативах Miller, які витримують навантаження до 25 кг. Нові тележурналістські комплекти з камерами Sony і оптикою Fujinon включають в себе репортерське світло від Lowel та штативи Manfrotto. Знімальний арсенал TV5 поповнився октокоптером DJI-S1000 з дистанційно керованою камерою Canon EOS 5D МАRК III.
В серці апаратно-студійного блоку – найуспішніший в світі відеомікшер Ross Video Carbonite. Студійный плейаут реалізований на базі гнучкої системи OnTheAir Node 3 від Softron із опцією ефірної графіки Softron Dynamic Graphics Overlay (DGO).

Апаратно-студійний блок з’єднаний з ефірною апаратною за допомогою двох роутерів Blackmagic Design 72 × 72 з панеллю керування оптоволоконними лініями. Ефірний плейаут реалізований на базі інтегрованого плейаута BroadStream Oasys, який відмінно зарекомендував себе в численних проектах за останні три роки.

Продакшен блок складається з монтажних станцій з ПО Adobe Premiere й дискового масиву Ardis на 20ТВ, який дозволяє зберігати відеоматеріали і працювати з ними декільком станціям нелінійного відеомонтажу одночасно.

«Це була не просто модернізація, а фактично створення нового сучасного телеканалу, який, по суті, в технологічному плані переступив пару поколінь, – коментує менеджер проекту Сергій Кравченко. – Замовник поставив завдання збудувати новий HD-тракт, повністю оновити студію, ТЖК, плейаут, причому в строгих бюджетних рамках. Незважаючи на важкий для всієї країни час, це була плідна спільна робота, і ми дякуємо керівництву й співробітникам TV5 за надану довіру ».

  • мобільна масштабируемая студійна система підвісів
  • знижені показники енергоспоживання в студії
  • найуспішніший в світі видеомикшер Ross Video Carbonite в АСБ
  • інтегрований плейаут BroadStream Oasys
  • система стільникового бондинга для прямих включень LiveU

Коментує Олександр Пуляєв, головний інженер телеканалу TV5:

«Технічний стан телеканалу на момент переоснащення не оновлювався понад 10 років з усіма наслідками, що випливають, а точніше сказати, що виходять з ладу наслідками, коли було вже неможливо вирішити проблему поетапної модернізацією, адже нове і старе обладнання з точки зору технічного прогресу знаходилися в різних «епохах».

Тому при складанні технічного завдання було прийняте рішення про побудову технологічних модулів, які б дозволили працювати телекомпанії з якістю, відповідно вимогам медіа ринку сьогоднішнього дня. Таким чином, внутрішнім форматом передачі даних від зйомки – монтажу – зберігання до видачі в ефір був обраний формат HD, при цьому система передачі сигналу від телекомпанії до передавального центру повинна була б забезпечити подачу сигналу на аналоговий та цифровий DVB Т2 передавачі одночасно.

До складу технологічних модулів, окрім «класичних» – ТЖК, монтажні апаратні відео і звуку, студії та студійної апаратної, ефірної апаратної та офісної інфраструктури – були внесені абсолютно нові для нас позиції файлового й фід-інжестів, компоузінг, центральної медіабази, трафік системи, системи передачі даних між АСБ та сервером, а також із сервера до передавального центру за допомогою волоконно-оптичної лінії зв’язку.

Для виконання поставлених нами завдань було залучено компанію VisionHOUSE, що має значний досвід в побудові телевізійних комплексів, які відповідають сучасним вимогам. Використання в своїх рішеннях обладнання таких відомих світових брендів, як SONY, Blackmagic Design, Apple, HP, LG, Samsung, VariZoom, OASYS, Imagine Communications, а також вміло побудованої системи навчання, що включає в себе online сеанси з виробником, дозволило компанії побудувати абсолютно новий телеканал, який має в своїй інфраструктурі відео стіну, сучасну систему освітлення студійного павільйону, ньюзрум і працює з професійною фотоапаратурою октокоптер.

Завдяки комплексним продуманим рішенням інтегратора VisionHOUSE та досвідченому персоналу телеканалу, технологічна модернізація телекомпанії підняла інтерес телеглядачів до нашого продукту, вінцем якого, безумовно, є рекордний телемарафон: 26 годин в режимі прямого ефіру, який став першим серйозним випробуванням для нового обладнання і всього колективу, та підтвердив статус кращого телеканалу в регіоні.»

2015